Zajímavosti

Mobilní telefon zabiják, za co všechno je zodpovědný právě mobil?

Nosíme ho neustále s sebou – mobilní telefon. Přitom existují důkazy o tom, jak mobily (přímě i nepřímě) ohrožují nejen naše zdraví, nýbrž i životy. Vybrali jsme pro vás pár příkladů, které vás možná donutí k tomu alespoň na chvíli svůj mobilní telefon odložit.

Telefony způsobují neplodnost a autonehody

Kam si dáváte svůj mobilní telefon, když se ukládáte k spánku? Někteří si jej dají na noční stolek, jiní na komodu opodál a to nejspíš z jediného důvodu – slyšeli, že neustálé působení vibrací způsobuje nejen nervové potíže, ale také neplodnost. Bohužel většina si svůj mobilní telefon stále dává  pod polštář a tím se vlastně vystavuje jeho nepřetržitému působení. A co vy? Nejste schopni se vašemu telefonu vzdálit alespoň v noci?

Dalším příkladem, kdy telefony zabíjejí jsou autonehody. Nejrůznější aplikace  a stálé připojení k wifi způsobuje, že jsme na telefonu takřka nepřetržitě. V mnoha článcích se takoví lidé přirovnávají k zombie, kteří se bezhlavě (respektive s pohledem zabořeným do mobilu) potloukají světem. Budete se divit, kolik nehod způsobilo roztržité cvakání na mobilu. Svědčí o tom i případy, kdy se zpětně zjistilo, že řidič byl těsně před nehodou aktivní na on-line chatu sociálních sítí.

Nabíjení mobilů životu nebezpečné

Nedávno obletěly svět informace o vybuchujícím telefonu Samsung Galaxy Note 7, který během nabíjení vybuchnul nejméně stovce Američanů. Opravdu nemilé, co říkáte? Zvlášť, když jste si tento model pořídili jako váš vysněný kousek a on vám místo potěšení způsobil požár v bytě. Svět znepokojila i zpráva o ženě z Malajsie, kterou usmrtil mobilní telefon, když z něj telefonovala a zároveň jej měla v nabíječce.

Opravdu znepokojující, že? Zejména když pomyslíme na to, jak často máme mobil ve své bezprostřední blízkosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *