Móda

Módní pravidla britské královské rodiny. Překvapí vás, co si královna nesmí dovolit

Mnoho malých dívek si v dětství přeje být princeznou, některé dokonce královnou. Realita ale není tak pohádková a své by o tom mohla vyprávět celá královská rodina z Británie. Musí totiž dodržovat velmi přísný dress code. Nestává se tak velmi často, že by některý z členů královské rodiny navštívil důležitou akci ve vlastním outfitu, ale spíše spoléhají ne své krejčí a návrháře, aby se vyhnuli společenskému faux pa 

Královna prezentuje svou ženskost střídmě 

Zatímco běžné ženy si rády vezmou výraznější výstřih a kratší sukni, takové oblékání není královny hodno. Ženy z královské rodiny nosí sukně a šaty často, ovšem všimněte si, že jsou jejich kolena vždy elegantně zakrytá, stejně tak dekolt a v mnoha případech také ramena. Šaty s delším rukávem navíc zdobí elegantní rukavičky. Nohy jsou také vždy zakryté punčochami v tělové barvě.  

Pouze decentní líčení 

U královského dvora našlo uplatnění spíše jemné líčení po vzoru francouzských žen. Americké trendy, jako jsou barevné nehty, umělé řasy, výrazné linky nebo rty jsou v královské rodině tabu. Nejčastěji pravidla porušují mladší dámy, ale královna se vždy drží přirozeného a jemného líčení, které je hodno slušné dámy. Spíše než na make-up spoléhá na doplňky, jako jsou šperky, šátky, klobouky a mnoho dalších drobností, které outfitu dodají jemnou eleganci a ženskost.  

Klobouky jsou dokonce v některých případech nutností. Především ve chvíli, kdy jde o formální událost. Jde o zvyk z minulosti, na kterém si královská rodina stále zakládá.  

Jak je to s kabelkou? 

Velké tajemství se také dlouhou dobu drželo kabelek. Ukázalo se ale, že je nejčastěji královna drží v levé ruce, a to kvůli tomu, že pravou rukou musí mávat. Kabelky jsou vždy minimalistické, bez výrazných módních prvků a dokonale podtrhují šaty a boty. Módní výstřelky, jako jsou mini batohy nebo cross body kabelky u královny nemají místo. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *