Móda

V čem vyrazit na svatbu?

Oblečení svatebních hostů by mělo být v každém případě slavnostní, bez ohledu nato, o jaký druh svatby se jedná. Pro všechny nevěsty a ženichy je jejich svatební den jeden z nejdůležitějších dní v životě, proto je velmi zásadní, jak se obléknete a budete chovat, dáte jim tak najevo, co pro vás znamenají. Věnujte prosím výběru šatů náležitou pozornost.

Vybrat šaty na svatbu není jednoduchou záležitostí. Výběr střihu a barev musí být především lichotivý k postavě a přiměřený věku. Barva je zpravidla tím prvním, co budí pozornost. Volte ji proto podle toho, co vám sluší. Nezapomeňte klidně sladit barvu šatů se svatební barvou, kterou si snoubenci pro svůj den vybrali. Pokud jste milovnice bílé barvy, na svatbu nejsou vůbec vhodné. V bílém by měla být ve svůj svatební den pouze nevěsta! A žádná z rób svatebčanů by neměla předčit šaty nevěsty, to je základní nepsané pravidlo.

Nehodí se ani příliš odvážné modely, jako jsou minisukně sotva zakrývající pozadí nebo výstřihy odhalující víc, než je třeba. To ovšem neznamená, že musíte být za šedou myšku, snažte se však působit především elegantně a ne vyzývavě. Myslete i na roční období a počasí. V parných dnech oceníte především lehké prodyšné letní šaty, barvy se hodí světlé pastelové, vzory by měly být drobnější. To samé platí i o doplňcích, žádné robustní šperky a velké kabely. Dámy mají v případě společenského oblečení mnohem volnější ruku. Mohou si dovolit jak kostým, tak šaty, či slavnostnější šaty dlouhé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *