Zdravý styl

Moringa olejodárná je bombou ve světě zdravého životního stylu

Prakticky neustále v přírodě nacházíme nové a nové rostliny, které mají pozitivní vliv na zdraví. To, co dnes máme všechno k dispozici, neměly k dispozici ani naše babičky, které si však stejně vystačily s tehdy známými bylinkami, které dodnes rostou na českých zahradách. Mezi poslední objevy patří kupříkladu moringa olejodárná, která je však ve světě známá už tisíce let. Mluvíme zde o rostlině, která má své kořeny v daleké Indii.  

Možná jste o této rostlině už něco slyšeli. Vyzdvihují ji především lékaři a doktoři, kteří říkají, že je to jedna z nejvýživnějších rostlin na celém světě. V přírodě dosahuje až dvanácti metrů, mluvíme tedy doslova o stromě, nikoli jenom o sotva zahlédnutelné rostlině. Pyšní se bílými či mírně nažloutlými květy.  

Pro nás novinka, pro svět stará známá kamarádka 

Jak již bylo zmíněno, pro nás je to jakási novinka – nová bomba ve světě zdravého životního stylu. Jenže ve světě se s touto rostlinou už setkávají po dobu dlouhých tisíc let. Kromě Indie ji moc dobře znají také na úpatí Himalájí nebo v Africe či Karibiku, kde se aktivně pěstuje. Pěstuje se také velmi aktivně na Kanárských ostrovech, kde se jí daří. Miluje totiž nejen suché, ale také vlhké tropické prostředí.  

Jaké jsou účinky moringy olejodárné? 

Otázkou také zůstává, jaké jsou účinky moringy olejodárné. Přece jenom bylo zmíněno, že odborníci i lékaři se domnívají, že je to jedna z nejvýživnějších rostlin na světě. Mluvíme zde o rostlině plné antioxidantů (těch se v ní nachází skoro padesát!). Také umí posilnit imunitní systém člověka a zpomaluje známky stárnutí. Kromě jiného dokáže zmírnit projevy deprese, stabilizuje chod celého těla a pomáhá tělu poprat se s nadcházejícím stresem.  

Mluvíme o efektivním bojovníkovi proti kardiovaskulárním onemocněním či proti problémům s trávením. Pyšní se protizánětlivými účinky, tudíž je právem označována za nejzdravější strom na naší planetě. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *