Zajímavosti

Na co v létě chytat kapry?

Rozhodli jste se zamířit během parného letního dne k rybníku, kde se pokusíte chytit nějakého kapra? Ať už jdete rybařit za účelem chytit kapra a zase ho pustit, nebo za tím účelem chytit si kapra k večeři, budou se vám hodit tipy na to, na co kapra chytit. Každý zkušený rybář ví, že návnady se liší podle ročního období, které venku panuje. Během různých ročních období je aktivita kaprů i jejich příjem potravy zcela jiný, není v každém období stejný. Prozraďme si tedy, co na kapry zaručeně platí aktuálních horkých letních dnů. 

Boilies jsou jasnou volbou číslo jedna

Krmné boilies nebo také kapří kuličky – to je ideální návnada i během léta, která zaručeně nezklame. Pokud se chystáte na lov konkrétně kaprů, s boilies stoprocentně uspějete. Zkušení rybáři s tímto také mají dobré zkušenosti, daří se jim na ně lovit jak malé násadové kapříky, tak skutečné kapří obry, s nimiž se budete pyšnit na sociálních sítích.

Aktuálně je nabídka krmných boilies velice atraktivní, na trhu dokonce narazíte i na boilies v dipu, jež jsou i pro kapry velmi zajímavou kořistí. 

Kukuřice nikdy nezklame

Mnozí rybáři nedají dopustit na kukuřici. Tomu se ostatně nemůžeme divit, je to návnada, která nikdy nezklame. Dokonce ani v létě ne. I podle profesionálních rybářů je kukuřice nástrahou, jež je úspěšná po celý rok, nejen v určitém období. 

Pokud se rozhodnete vsadit všechna esa v rukávu právě na kukuřici, pamatujte, že byste měli dát přednost vařené brokolici před tou z plechovky. Vařená brokolice je totiž nejen větší, ale taktéž i tvrdší. To je pro kapry lákavé. Na háček jich proto připíchněte hned několik, klidně až čtyři zrna. 

Halibut pelety na letní rybaření

Rozhodli jste se v létě vyrazit na ryby? S sebou si vezměte takzvané halibut pelety, které jsou opět velmi účinnou nástrahou na kapry. Obsahují poměrně velké množství oleje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *