Novinky

Během loňského roku se vybralo na pokutách 344 milionů korun

Každý zaměstnavatel musí splňovat povinnosti týkající se bezpečnosti práce na pracovišti. Řada zaměstnavatelů si to moc dobře uvědomuje, proto využívá služby společnosti Extéria, o které se dočtete na internetu v řadě referencí a recenzích, v nichž jsou popsány zkušenosti stávajícího nebo dřívějších klientů. Bohužel najde se mezi námi stále hodně podnikatelů, kteří o bezpečnosti práce nemají vůbec tušení. Právě tito pravidelně dostávají nemalé pokuty sahající do milionů korun ve chvíli, kdy na dveře jejich podniku zaklepe kontrola z Inspektorátu. 

Podle posledních statistik lze říct, že loňský rok byl v udělování pokut rekordní. Jenom během loňského roku se na pokutách, které byly udělovány za prohřešky týkající se bezpečnosti práce, vybralo 344 milionů korun. 

Zaměstnavatelé porušovali řadu předpisů

Jak již bylo zmíněno, pokuty byly udělovány za porušení předpisů vztahujících se na BOZP podniku. Konkrétně bylo uděleno přes tři a půl tisíce pokut, jejichž celkovou výši už známe. Došlo celkově ke skoro 43 tisícům porušení, větší polovina byla objevena u technických zařízení. 

Podle statistik nacházely přestupky hlavně v dokumentaci BOZP, taktéž byly chyby v dohledaných rizicích spojených s možným ohrožením života a zdraví zaměstnanců. 

Pokuty sahají do milionů

Každý zaměstnavatel by si měl položit ruku na srdce a zodpovědět si jednu otázku, a sice jestli není lepší využít služeb společnosti, která se BOZP a PO zabývá a předcházet tím nejen úrazům, ale také pokutám. Pokuty udělované za porušen předpisů BOZP se dostávají do milionů korun. Není to záležitost o desítkách tisíc, ale může se stát, že pokuta udělená za porušení předpisů BOZP může podnik klidně zruinovat nebo minimálně poslat do konkurzu. 

Pro co se tedy rozhodnete vy? Budete stále sázet na štěstí?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *