Bydlení

Nejčastější chyby v zařizování kuchyně

Kuchyňský prostor si necháváme chystat nebo renovovat jen jednou za mnoho let. Čeká to nyní i vás? Pojďte se s námi podívat na to, jak by to rozhodně vypadat nemělo. Jaké jsou nejčastější chyby v zařizování kuchyní? 

Málo přemýšlení 

Koupě kuchyně rozhodně není podobná návštěvě krámu, kdy si ukážete na první věc, která se vám líbí. Návrhu vaší kuchyně musí totiž vévodit vlastní úsudek a především zvyklosti, které máte. Kde bude umístěna myčka? Bude v místnosti prostor pro dosušování nádobí? Kam se postaví kávovar, a na jakou stranu bude praktické postavit rychlovarnou konvici? 

Během návrhu byste měli vědět, jaké vlastnosti mají jednotlivé kuchyňské dřezy. Čím se vyznačuje nerez, co znamená granitový dřez, a jak je udržovat? Všechny tyto otázky si zodpovězte včas. 

Barevný nesoulad

S návrhem kuchyně byste měli jasně definovat barvy, které se u vás v kuchyni budou vyskytovat, a které naopak ukryjete před zraky návštěvy do skříňky, nebo které již věnujete na dobročinné účely. Barevný nesoulad v kuchyni vede nejen k designovým nedokonalostem, ale také ke špatné náladě a podrážděnosti. 

Barvy by k sobě měly ladit, a nemělo by jich být použito více, než je nezbytně nutné. 

Co když se nás sejde více

Skutečný problém nastává, když se v domácnosti vyskytnou děti. Má vaše kuchyňská linka dostatek prostoru pro oba partnery, kteří budou současně připravovat nějaká jídla? Je kuchyň dostupná také pro odrůstající děti? 

Kuchyň byste měli tvořit s výhledem do budoucna. Pokud o založení rodiny uvažujete, popřemýšlejte nad tím, zda máte dostatek prostoru i pro nové nádobí a spotřebiče, které budete potřebovat. 

Při zařizování kuchyně byste neměli zapomenout ani na další výhled do budoucna. Máte dostatek zásuvek pro nabití mobilů? Je na pracovní ploše místo také na malý notebook, kde si pustíte oblíbené recepty? Všechny prvky byste měli tvořit nejen pro dnešní den, ale také pro budoucnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *