Zajímavosti

Začátečnické chyby motorkářů, před kterými buďte na pozoru

Dnes a denně dochází na silničních komunikacích k automobilovým nehodám, do kterých se bohužel připlete i nějaký motorkář. Zatímco někdy je na vině, jindy je jenom pouhou obětí. Aby se předcházelo možným černým scénářům, je dobré vyvarovat se především začátečnickým chybám. Ať už jste zkušenými jezdci nebo se opravdu mezi začínající řadíte, mějte je na paměti.

Nulová motorkářská výbava

Klíčem k bezpečné a správné jízdě na motorce je především správné vybavení. Ne, opravdu nemůžete na svou motorku usednout v teplácích, teniskách a bez přilby. Mluvíme o adrenalinovém zážitku s jistou porcí rizik, které můžeme anulovat, pakliže zainvestujeme do moto oblečení, správných bot na motorku, rukavic a samozřejmě do chráničů včetně přilby, jimž budeme vděčit za minimum úrazů při případném pádu.

Tuhé tělo

Pokud se neřadíte ke zkušeným motorkářům, kteří mají na svém kontu celou spoustu ujetých kilometrů, možná se na motorce ještě cítíte nesví. A je to naprosto v pořádku. Ještě jste se se svým strojem zkrátka nesžili. Snažte se však co nejrychleji uvolnit, protože křečovitý styl jízdy je vysoce rizikový. 

Před jízdou si proto osahejte svůj stroj, naučte se souznít s chováním motorky a získejte postupně ono sebevědomí, díky němuž se budete na motorce cítit naprosto báječně.

Příliš vysoké sebevědomí

A když už jsme u toho sebevědomí, stejně jako v mnoha oblastech života, i nyní platí, že příliš velká sebedůvěra je spíše na škodu. Berte jízdu na motorce vážně a zodpovědně, v opačném případě velkou měrou přispíváte do vínku nebezpečné jízdě, která bude mít dříve nebo později fatální následky v podobě nejmenovaných černých scénářů.

Při jízdě na motorce je velice důležité sebeovládání a disciplína. Motorkáři musí mít na paměti, že řidiči osobních vozidel je nemusí vždycky a za všech okolností vidět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *