Bydlení

Zavařování meruněk v myčce: jednoduchý postup

Urodilo se vám letos příliš mnoho meruněk a nejste si jistí tím, jak je zpracovat? Nechcete se pouštět do pečení, vždyť to děláte poslední měsíce dnes a denně, ale hledáte jiný způsob, jak vynikající a zdravé ovoce spotřebovat? Nabízí se zavařování meruněk, ke kterému může dojít třeba i v myčce. Pokud jste majitelem tohoto velkého a úsporného domácího spotřebiče, máme pro vás jednoduchý postup. 

Zavařování meruněk v myčce není nic těžkého 

Možná k tomuto způsobu zavařování meruněk máte z počátku negativní postoj, což je velká škoda. Buďte otevření zbrusu novému postupu, který jenom usnadní práci. Hygienické obavy mohou jít stravou, vždyť po mycím procesu z myčky vytahujete maximálně čisté nádobí. Jak tedy postupovat? 

Meruňky nejdříve přeberte 

Ze všeho nejdříve musíte přebrat ovoce, které chcete zavařit. V tomto případě mluvíme o meruňkách, které si pořádně omyjte a očistěte. Pokud jsou meruňky příliš velké, pokrájejte je na menší kousky a naskládejte do čistých sklenic. Posléze je zalijte připraveným nálevem (meruňky musí být zcela ponořeny, ovšem nálev nesmí být až u hrdla).  

Sklenice i víčka, která při zavařování meruněk použijete, musí být dokonale vymyté. Skvěle vám poslouží horká voda a tradiční saponát, v případě mytí v myčce volte intenzivní program s co nejvyšší teplotou. I tak sklenice těsně před napěchováním ovoce prolijte vroucí vodou, abyste je stoprocentně zbavili plísní nebo jiných mikrobů.  

Zavařování meruněk v myčce 

Když máte sklenice naplněné, dobře uzavřené, naskládejte je do myčky. Musí stát rovně, nesmí se dotýkat jedna druhé. Ideálně mezi nimi nechte zhruba pěticentimetrové mezery (raději využijte jenom spodní koš, do horního případně naskládejte pouze malé sklenice velikosti dětské přesnídávky). 

Nastavte nejdelší program zhruba na dvě až dvě a půl hodiny a teplotu nastavte na zhruba sedmdesát až osmdesát stupňů. Program nechte proběhnout včetně sušení až do konce. Poté jenom sklenice vyndejte a dejte víčkem dolů až do vychladnutí.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *