Zajímavosti

Nevíte kam vyrazit s rodinou? Máme skvělý tip

Prázdniny se nezadržitelně blíží a jistě už přemýšlíte, kam se pojedete koupat a užít si legraci. Pokud už jste vyzkoušeli mnohé aquaparky v České republice a rádi byste vyzkoušeli něco nového a neopakovatelného, určitě vyražte na Slovensko. V srdci Liptova zde leží totiž hned dva obrovské a jedinečné aquaparky – Tatralandia a Bešeňová.

Tatralandia je od roku 2016 největším areálem vodní zábavy s ubytováním ve Střední Evropě. K zábavě můžete využít až 14 bazénu s mořskou, termální a čirou vodou a 26 tobogánů a skluzavek. Je pro Vás také připraven celodenní animační program se zkušenými animátory. Před deštěm se můžete ukrýt v Tropical Paradise, který se nachází pod průhlednou střechou, kde teplota vzduchu ani vody nikdy neklesá pod 30°C. Dominantou Tropical Paradise je dřevěná plachetnice, která ztroskotala na skále. Kolem ní najdete 4 bazény – z toho dva s mořskou vodou, Barbados bar, ve kterém si vychutnáte originální míchané nápoje ve vodě i na souši a speciální bazén, kde můžete šnorchlovat a hledat tak podmořská tajemství, pirátský poklad nebo perlu v mušlích a jako bonus uvidíte i pravý korálový útes i s jeho obyvateli.

Tatralandia je ideálním místem nejen na letní, ale i na zimní dovolenou. Je tady toho tolik, že jeden den Vám na návštěvu určitě stačit nebude, ale nebojte, ubytovat se můžete například jen pár kroků od vstupu do aquaparku v prázdninové vesničce Tatralandia Holiday Village. Budete bydlet v apartmánech nebo bungalovech až pro 8 lidí.

 

Několik kilometrů od Tatralandie se nachází o něco menší, ale rozhodně ne méně zajímavý, aquapark Bešeňová. Zde je k dispozici 9 celoročních bazénů – 4 termální a 5 vyhřívaných vnitřních bazénů s průzračnou vodou. V letní sezóně je také navíc otevřen venkovní relaxační bazén, dětský bazén, plavecký bazén a divoká řeka. Milovníci tobogánů ani tady nepřijdou zkrátka – je zde 7 celoročních tobogánů a 6 venkovních tobogánů a klouzaček. Pokud dáváte přednost lenošení ve vlnách, nemusíte jezdit k moři – bazén s umělými vlnami připomínající šum skutečného moře a pozvolným vstupem Vás pohltí natolik, že zapomenete, že vlastně u moře nejste. Relaxovat můžete ve wellness&spa centru Harmónia se saunovým světem, kde jsou pro Vás připraveny jedinečné saunové rituály s hudebními a světelnými efekty. V Harmónii na Vás čeká až 50 parních, vodních a masážních procedur a saun.

Hned vedle areálu aquaparku se nachází hotel Bešeňová, který nabízí útulné ubytování v pokojích několika kategorií. Pokud by Vám bazény aquaparku nestačily, můžete se ubytovat ve čtyřhvězdičkovém hotelu Galeria Thermal, který kromě ubytování nabízí i termální zónu dostupnou pouze pro hotelové hosty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *