Móda

Norkové kožichy nejspíš zmizí z přehlídkových mol, bude vám to líto?

Vypadá to, že norkovým kožichům odzvonilo. Respektive brzo odzvoní, a proto pokud máte ještě nějaký ve skříní, dobře se o něj starejte. Protože nový už nejspíš neseženete. Toto oznámení vyplývá z návrhu, který byl podán vládě ČR,  aby zakázala chov norků a dalších zvířat výhradně jen kvůli kožešinám. A protože je celá řada poslanců pro, farmám zabývajícím se chovem zvířat pro kožešiny se blýská na horší časy.

65 norků je potřeba na jeden kabát, přitom kabát z alternativních materiálů je neméně slušivý

Norkový kabát je bezesporu známkou luxusu. Je hřejivý a tak jemňoučký na povrchu. Nejspíš byste na sobě nemusela mít vůbec nic kromě norkového kabátu a mohla byste vyrazit na přehlídková mola. Tam byste byla za hvězdu, ale jen pro určitou část diváků. Ochránci zvířat i ostatní lidé, kterým je usmrcování norků jen kvůli módě proti srsti, by nejspíš jen skandovali. Situace je ale mnohem vážnější, čemuž odpovídá i skutečnost, že ve světě je už chov norků a zvířat pro kožešiny zcela zakázán. Má to tak Velká Británie, Německo, Rakousko, Bosna a Hercegovina, Chorvatsko, Nizozemsko a další státy. U nás by měl platit zákaz zakládání nových farem od roku 2017 a do konce roku 2018 by měly svou činnost ukončit i stávající podniky.

Ani jiná zvířata na tom nejsou lépe

Norkům tedy pravděpodobně svítá na lepší a plnohodnotnější život, ani jiná zvířata na tom však nejsou lépe. V módě jsou kabelky z krokodýlí kůže, z hadí kůže, z kůže rejnoka a další. Kvůli módě jsou usmrcováni také pštrosi, leopardi a další zvířata, která přitáhla svou pozornost právě pěkným kožichem nebo kůží. A co vy? Na jaké straně módního mola stojíte? Podpořit norky můžete třeba tím, že zavítáte na stránky OBCHODU BEZ KOŽEŠIN, kde se dozvíte, kteří návrháři, výrobci či prodejci se rozhodli svou činností nepodporovat obchod s pravými kožešinami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *