Móda

Zlaté šedesátky udávají styl. Co se opět nosí ze známých kousků?

Milujete filmy ze šedesátých let? Pak doporučujeme jeden z vašich oblíbených snímků z té doby zhlédnout, načerpáte totiž inspiraci k tomu, co nosit a jak se oblékat. Kousky ze šedesátých let se totiž ve velkém množství vrátily do módy, nikdo nečekal, že se současný módní průmysl bude inspirovat natolik minulostí a že většinu kousků ze šedesátých let opět oživí a vrátí na pulty obchodů. Pokud však nemáte čas na sledování filmových trháků ze šedesátých let, prozradíme vám několik konkrétních kousků, které se vyplatí zakomponovat do svého šatníku, jelikož se zrovna dané kousky nosí.  

Velké klobouky 

Klobouky se do módy vrátily teprve nedávno. Začalo to drobnými kloboučky, pokračovalo to elegantními kovbojskými klobouky a nyní se nosí hlavně velké klobouky, které můžeme znát z šedesátých let. Klobouky, které jsou typické svou širokou krempou, byly v šedesátých letech velice populární a je pravděpodobné, že si své oblíbence najde takový klobouk i nyní. Zatímco dříve se nosily hlavně velké klobouky v pastelových barvách, nyní se na pulty obchodů dostávají spíše neutrální barevné kombinace, aby si současné ženy na klobouky zkrátka zvykly.  

Kohoutí stopa 

Zvířecí motivy obecně se taky vrátily do módy. Málokdo ví, že i zvířecí vzory jsou inspirovány šedesátými léty. Právě v šedesátých letech se taky hojně začal nosit motiv kohoutí stopy. Ať už byl tento motiv na šatech, na kostýmech nebo na kabátech, kohoutí stopa zkrátka udávala styl. A podobně je tomu i nyní. Návrháři se tak vrací ke Christianovi Diorovi, který s tímto vzorem v šedesátých letech minulého století dobyl módní průmysl.  

Klasické koktejlky 

Koktejlky nebo také koktejlové šaty – to jsou další stylové kousky, které musíte zařadit do svého šatníku. Koktejlky se vyznačují zejména výrazným projmutím v pase, mají nadýchanou sukni a vypadají velice elegantně. Nosit se začaly taktéž ve zmiňovaných šedesátých letech, nyní se opět vrací po krátké odmlce do módy. Snad se stanou ikonickým kouskem i pro aktuální století! 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *