Móda

Pierre Cardin jako módní Bůh proslaven po světě

Milujete módu? Pak jistě dokážete vyjmenovat ty nejlepší, nejvýraznější a nejkvalitnější návrháře v tomto světě. Mezi těmi nejlepšími najdete mimo jiného i Pierre Cardiniho, který i ve svých pětadevadesáti letech je stále čilý a plný zdravý a elánu. Právě tento muž se výrazně podílí na aktuální pánské módě. Jeho náměty a vize ovlivňují módní svět už více jak sedmdesát let. Pojďme se proto na jeho příběh podívat, protože je skutečně velice zajímavý a plný překvapivých faktů a odhalení.

Muhammad Ali světa módy

Pierre Cardinimu se už od pradávna přezdívá Muhammad Ali světa módy. Dnes se řadí mezi nejvýraznější a zároveň i největší osobnosti módního průmyslu. Je známý hned z několika důvodů. Například navrhoval oblečení a následně oblékal legendární skupinu The Beatles, která jeho návrhy skvěle propagovala. Známý je především i díky své odvážlivosti. Nebál a ani dnes se nebojí ničeho, ani módní přehlídky v poušti Gobi či módní přehlídky v komunistické Číně, které v minulosti uspořádal.

Sám se setkal s mnoha významnými osobnostmi, k nimž se řadí například Nelson Mandela nebo třeba Fidel Castro.

Jak to všechno začalo

Otázkou je, jak to všechno začalo, jak začal příběh jednoho s nejúspěšnějších návrhářů současnosti. Už jako mladému se mu poštěstilo a mohl se začít učit od toho nejlepšího, tedy od Christiana Diora. Poté to zkusil na vlastní pěst. Při tvorbě se nechal inspirovat mnohými osobnostmi, ale i obyčejnými sochaři či malíři nebo architekty, které do jeho módy přinášeli něco, co jiné značky neměly a čeho se takřka bály.

Zasloužil se především o to, že svět vysoké mód, která byla dříve pro běžné lidi nenositelná, přivedl k nim a umožnil i běžným lidem, aby se cítili díky oblečení výjimečně. Právě toto byl jeho největší úspěch – že zpřístupnil luxusní značku široké veřejnosti, která si do té doby mohla o luxusní módě nechat jenom zdát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *