Podnikání

Notifikace jako pomocník v době koronavirové pandemie

Začíná to vypadat, že se opakuje březnový scénář. Nový typ onemocnění, který dostal název COVID-19, se zase dostává do každého koutu republiky, tudíž se starostové měst a obcí snaží vymyslet způsob, jak své občany znovu ochránit. Řešením je v této situaci dostatečná a včasná informovanost. Pak už bude jenom na občanech, jak se k situaci sami postaví. Otázkou však zůstává, jak tedy občany zavčasu informovat o tom, co se venku děje?

Řešením jsou notifikace

Pokud si vzpomínáte na březen, kdy u nás koronavirová situace vypukla, pak si jistě pamatujete na to, že řada starostů se rozhodla rozesílat notifikace do každého mobilního telefonu občana. Notifikace jsou krátká a úderná oznámení nebo upozornění, která běžně využívají ve svůj prospěch internetové obchody. Díky systému NOTIFEE však mohou využívat notifikace prakticky všichni čili i obce a města, pro něž je to rychlejší způsob informování občanů než klasické hlášení v rozhlase nebo vyvěšení informací na webové stránky. 

Notifikace se rozesílají do mobilních telefonů nebo jsou posílány do webových prohlížečů tak, aby je vždy člověk zaregistroval a všiml si jich. Nejsou většinou delší než deset slov a, jak jsme zmínili, jsou velmi úderná. Člověk se tak rychle dozví, co se zrovna děje. 

Notifikace mohou ohlašovat i jiné mimořádné situace

Notifikace jsou starosty měst tak vychvalované, že je pravděpodobné, že je budou využívat i při jiných mimořádných situacích. Snadno a rychle díky notifikacím mohou ohlásit výpadek elektřiny, povodně nebo opravy, ke kterým se ve městě nebo obci schyluje. 

K mimořádným situacím taktéž patří informování o smogové situaci (kdy do ovzduší vnikl nebezpečný plyn) nebo lze tímto způsobem informovat o požáru, který vypukl na území obce či města. 

Samozřejmě ale mohou starostové prostřednictvím notifikací informovat o radostnějších událostech, jako jsou plesy nebo sportovní utkání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *