Bydlení

Pánví v kuchyni není nikdy dost. Vybíráme podle jejich typu

Na pánvích připravujeme leccos, hlavně takové rychlovky či minutky, pokud nemáte zrovna moc času na vaření. V současné době mnoho lidí investuje do opravdu kvalitních pánví, protože se to zkrátka vyplatí. Na nádobí se v kuchyni nemá šetřit, nechceme přece, abychom do nich museli investovat zase za pár měsíců. Není to nic levného, ale používáme to opravdu často, ne-li každý den.  

Pokud jste se také rozhodli investovat do pánví, vybírejte vhodnou pánev dle několika kritérií. Vybírejte rozhodně podle velikosti a také podle materiálu. Cena a design jsou až poslední kritéria, která mohou rozhodnout. Také vybírejte podle typu.  

Univerzální pánve 

Typů pánví je opravdu mnoho, nejlepší jsou univerzální pánve, které lze použít opravdu na všechno. Jsou většinou hlubší a cenově dostupnější než jiné typy pánví. Nejčastěji se v nich dělá maso, také omáčky, zelenina, dokonce i ryby nebo palačinky. Jinými slovy se v nich může připravit opravdu jakýkoli pokrm. Univerzální pánve bývají k dostání v mnoha různých velikostech a bývají vyrobené z různých materiálů.  

Pánve WOK 

Velice oblíbené jsou pánve WOK, které připomínají takový kotlík. Mají menší průměr dna a jsou určeny spíše k přípravě asijských jídel. Pokud jste milovníkem asijských pokrmů, tato pánev vám nesmí chybět ve sbírce. Jejich nevýhodou je však větší hmotnost, s čímž se pojí také horší manipulace s pánví.  

Pánev na palačinky 

Jste milovníkem palačinek? Pak si musíte pořídit pánev na palačinky, která je určená jenom pro přípravu palačinek. Má velice nízké okraje a ploché dno, většinou jsou velmi nízké a má nepřilnavý povrch. Hezky se dá chytit do ruky a díky nízkým okrajům na nich připravíte i lívance. 

Elektrická pánev 

Pokud nemáte v kuchyni moc prostoru, pokud se vám do ní nevejde velký sporák, ušetříte kolečko na sporáku tím, že si koupíte elektrickou pánev. V ní ostatně můžete dokonce i péct, a to maso nebo buchty. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *