Bydlení

Tři druhy pokojových rostlin, které se řadí k nejkrásnějším

Chcete oživit svou domácnost pokojovou rostlinou, která není všední a kterou jen tak někdo nemá? Která je navíc tak krásná, až zrak přechází? Pak byste měli svou domácnost vybavit nádhernými pokojovými rostlinami, jež se řadí podle průzkumů k těm nejkrásnějším vůbec. Samozřejmě seznam nejkrásnějších rostlin na světě je poměrně dlouhý, na druhou stranu jsme tu my. Vytáhli jsme ze seznamu jen opravdové unikáty, které mohou zdobit i váš interiér.  

Bez pokojových rostlin by to v domácnosti rozhodně nešlo. Pokojové rostliny jsou něco, co dokáže interiér zútulnit a také zpříjemnit. Navíc plní zdravotní funkci, konkrétně čistí vzduch v interiéru, který je často více znečištěn než vzduch venku.  

Oživte a zpestřete tedy i svou domácnost, a to nevšedními a velice krásnými pokojovými rostlinami, s nimiž se nesetkáte v každé domácnosti.  

Streptokarpus 

I když je streptokarpus méně pěstovaná rostlina, neznamená to, že je nehezká. Právě naopak – jedná se o velice krásnou rostlinu, která je dokonce vděčná. Může růst zhruba tři roky, ovšem u nás se o ní ještě moc neví. Je typická svým barevným kvetením, bohatě kvete hlavně na začátku a taky na konci zimy, což není pro pokojové rostliny příliš typické. Miluje zvýšenou vzdušnou vlhkost, když jí ji dopřejete, odvděčí se vám vybarvenými kvítky. Miluje světlé stanoviště, ale ráda stráví chvilku i na polostinném místě.  

Pokojové gerbery 

Gerbery nejsou jenom květinou řezanou, ale jsou také pokojovou rostlinou, která patří k nejefektivnějším čističkám vzduchu. Je známá díky svým barvám, i proto je oblíbená u dětí, jež se o ni pečlivě starají. I když řezaná gerbera je velmi oblíbená, v pokojové podobě ji zná opravdu jen málokdo. Je sice krátkodobého charakteru, ale nějakou dobu vám bude dělat radost. Miluje světlé slunné místo, daří se jí třeba na okenních parapetech.  

Kurkuma 

Setkali jste se s květinou zvanou kurkuma? Jedná se o velice krásnou a mohutnou pokojovou rostlinu, která se v poslední době začala vázat i do pugétů a kytic. Je neobvyklá svým květenstvím, její barvy mohou být pestré i jemnější.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *