Zdravý styl

Posilněte svůj imunitní systém jinak než otužováním. Pomůžou potraviny

Posílit imunitní systém člověka je dnes to hlavní. Žijeme v době, kdy nás může postihnout šílená nebezpečná nemoc, na kterou se aktuálně nenachází lék, i když se tedy na něm usilovně pracuje. V případě, že se chcete ochránit před panujícím koronavirem nebo jinou nebezpečnou nemocí, vyplatí se posílit svůj imunitní systém. Nemusíte však zobat vitaminy v tabletkách nebo se naučit otužovat se. Existují potraviny, které většina lidí má dokonce doma a které efektivně pomáhají s posilováním imunitního systému.  

Náš imunitní systém je něco jako brnění. Musí být silný, jenom tak bude zdatně odolávat virům, bakteriím a samozřejmě dalším škůdcům, kteří by nás chtěli dostat do kolen. Abyste svůj imunitní systém výrazně posílili, vyplatí se vsadit na níže zmíněné potraviny, které zakomponujte třeba do svého jídelníčku.  

Mořské ryby 

A to zejména tučné mořské ryby jsou největší posilou imunitního systému. Do kategorie tučných mořských ryb spadá například tuňák, také makrela, losos nebo sleď. Ať už zařadíte do jídelníčku jakoukoli z nabízených ryb, v každém případě dojde k významné podpoře vašeho imunitního systému. Ryby totiž obsahují omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které jsou pro zdraví klíčové. Ryba by se měla ve vašem jídelníčku objevovat klidně i třikrát týdně.  

Vývar 

Co jiného může efektivně posílit imunitní systém než vývar. Vývar si ideálně připravte z kostí. Jedná se o posilovač imunitního systému, na který nedali dopustit už naši předci, kteří věděli, že právě poctivý vývar člověka dostane z každého zdravotního neduhu. Vývar je navíc pro tělo dobře stravitelný, posiluje i klouby a chrupavky, nejen imunitu, a mimo jiné podporuje i činnost trávicí soustavy.  

Kysané zelí 

Dalším posilovačem imunity člověka je bezesporu kysané zelí, které nebývá na našem stole často. Je to však škoda, jelikož působí až blahodárně na náš organismus. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *