Bydlení

Pouze půl hodiny na úklid a bude vás to bavit

Úklid nepatří zrovna mezi oblíbené činnosti, kterými se chceme během svého volného času zabývat. Je to ale nezbytné pro udržení pořádku v celé domácnosti. Jak to udělat, aby bylo za půl hodinky hotovo? 

Nachystejte si čističe a hurá na to!

Stačí se pustit do práce s profesionálními prostředky a půl práce je hotovo. Přípravky do myčky, které jsou kvalitní, vám nádobí skutečně umyjí. Stejně tak čisticí prostředky na podlahu. Stačí si vzít k ruce nejlepší přípravek na vodní kámen a máte jistotu, že se vaše domácnost bude třpytit čistotou. Tak, kde tedy začneme? 

Tohle bude úplně jiný úklid!

Když si již dopředu nachystáte oblíbenou rychlou a veselou hudbu, najednou zjistíte, že byste se do rytmu písní rádi hýbali. Propojte užitečné s příjemným a máte tanec, při kterém se uvolníte a uklidíte zároveň. Dělejte na sebe veselé obličeje do zrcadla, nechte se unášet hudbou, a přitom zjistíte, že vám práce jde skvěle od ruky. 

Vždy od stropu po podlahu

Abyste dodrželi svižné tempo a nemuseli nic dělat dvakrát, dopřejte si jasný postup. Vždy bude potřeba vše čistit od stropu až po podlahu. Začněte nahoře a skončíte dole. Jednoduché, ale účinné. Odstraňujte prach ze stropu, garnýží a stěn. Sejměte záclony a vložte je do pracího sáčku do pračky. Zvolte jemný prací program. Mezitím umyjte okno v místnosti, kterou právě čistíte. Stačí jen houbička na nádobí a octová voda. Dobře setřete stěrkou. Zbytek dočistěte čistou utěrkou. 

Střední část místnosti vezměte rychlými tahy

Ošetřete nábytek přípravkem proti usazování prachu. Odstraňte všechny držiče prachu a předměty, které již ukončily svou životnost ve vašem bytě. Dopřejte místnosti proudění vzduchu a energie. Všechny rostliny v místnosti osprchujte vlažnou vodou a nechejte je okapat ve vaně. 

A jsme u podlahy. Stačí jen setřít voňavými prostředky, a máte hotovo. Nyní pověste čisté záclony. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *