Bydlení

Přestěhování, zn. snadno. Nesplnitelný cíl? 

Říká se, že je lepší vyhořet než se stěhovat. Myslíte, že je snadné přestěhování do nového bydlení nesplnitelnou záležitostí? Nemusí to tak vždy být. Stačí vše pečlivě naplánovat a samotnou těžkou práci na závěr svěřit do rukou odborníků.

Plánujte

Klíčem ke všemu je dobrý plán. Začněte od podlahy a pečlivě si sepište, co vše je potřeba před stěhováním zařídit. Kdy musíte objednat stěhovací služby nebo vůz na přepravu nábytku, co všechno budete stěhovat, co vyhodíte nebo prodáte někomu dalšímu, co musíte v novém bytě dokoupit nebo zařídit. S takovým plánem máte půlku práce hotovou a teď se musíte pustit do jeho realizace. 

Vyhraďte si dostatek času na třídění oblečení, nádobí, knížek a dalších věcí, co budete stěhovat. Snažte se nahlížet na situaci bez emocí a opravdu pošlete dál vše, co nepotřebujete. Ulehčíte si tím velkou část starostí při samotném převážení věcí, protože čím méně jich máte, tím méně jich musíte nosit po schodech. 

Pošlete dál tu zahradní sestavu, na kterou jen pražilo sluníčko nebo slunečník, který jste použili jen jednou v Chorvatsku. Využijte místní charitativní společnosti nebo online tržiště, kde můžete své věci prodat nebo ponechat za odvoz, pokud by se již neprodaly za pro vás výhodnou cenu. 

Organizujte

Teď, když už máte z domu všechny věci, které již nechcete nebo nepotřebujete, začněte s jejich organizováním do krabic nebo přepravek. Postupujte logicky a nejlépe podle místností. Uspořádejte krabice tak, jak je v novém budete i rozbalovat, tzn. nejprve budete pravděpodobně potřebovat rychlovarnou konvici a nějaké nádobí, posléze pak v dalších místnostech ložní prádlo a peřiny. Všechny krabice pečlivě a čitelně nadepište a zkontrolujte, že je stěhovací společnost opravdu umístí tam, kam patří. Ušetříte tak spoustu času. 

Ještě před samotným stěhováním si upřesněte, co všechno budete v prvních dnech po nastěhování zařizovat. Stěhujete se o víkendu a už v pondělí musí děti do školy? Myslete na to a nechte na vrchu věci, které budou do školy potřebovat. Vytvořte si odškrtávací checklisty, abyste první den a noc vše rychle našli. A teď je již vše jen na vás – zařídit si pro vás útulný domov s velkým D už musíte sami. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *