Zdravý styl

Přírodní vitaminové bomby, které vás ochrání před nemocemi

Zatímco někteří lidé investují do doplňků stravy, které obsahují vitaminy, jiní vyhledávají vitaminy v přírodě. Důvodem je to, že nechtějí nejen utrácet za předražené doplňky stravy, na druhou stranu nemají zájem ani o to, aby si do svého těla dávali něco, co není pro tělo přirozené. Pokud zrovna nyní hledáte potraviny, v nichž se nachází hromada vitaminů, máme pro vás tipy na přírodní vitaminové bomby, které vás díky ohromnému množství vitaminů ochrání před různými onemocněními.  

Amalaki Amalaki 

Znáte Amalaki Amalaki? Je to nejspíše ten nejbohatší přírodní zdroj vitaminu C na celém světě. Jedná se o indické ovoce, které je plné vitaminu C, vitaminů spadajících do skupiny B, taktéž obsahuje hromadu minerálních látek. Odborníci se shodují, že jen pouhých deset dekagramů obsahuje tolik vitaminů, kolik dva pomeranče nebo šest banánů či patnáct kilogramů jablek.  

Cibule 

Pokud však nemáte rádi exotiku, vsaďte na klasiku v podobě cibule. Cibule jako taková doslova pojídá všechny bacily v těle, je proto skvělá hlavně tehdy, kdy řádí nemoci. Obsahuje především vitamin C, ale také kyseliny, které podporují tvorbu krve nebo dokážou omladit.  

Kysané zelí 

Další vitaminovou bombou je rozhodně kysané zelí. O něm je známé to, že za pouhý jeden jediný měsíc dokáže snížit riziko nádoru v močovém měchýři o neuvěřitelných čtyřicet procent! Obsahuje vitamin C, dále také vitamin E nebo vitamin B, dokáže bojovat s vysokým krevním tlakem a také s cukrem a cholesterolem.  

Kiwi 

Taktéž poměrně exotické ovoce, které však není k dostání na trhu neustále. Kiwi se k nám dostalo zhruba v osmdesátých letech, od té doby je považováno za ovoce plné vitaminů, jako je vitamin C nebo vitamin B6. 

Česnek 

Česnek se považuje za přírodní antibiotikum. Dokáže lidskému tělu přinést hromadu tělu prospěšných látek, obsahuje jich dokonce přes čtyři stovky.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *