Móda

Barvy oblečení slušící ženám světlé pleti

Nákup oblečení není zrovna snadná záležitost, i když si to drtivá většina mužů myslí. Ženy moc dobře vědí, že se vyplatí investovat spíše do kousků, které jsou nadčasové a které jim přesně sluší. Každá žena je jiná, každá žena má jiný vkus, všechny ale musí vědět, co jim sluší a co si mohou dovolit nosit. Starší dámy moc dobře vědí, že si nemohou dovolit nosit minisukně nebo výstřihy až k pupíku, teenageři zase moc dobře ví, že když zvolí dlouhé kožichy, nebudou vypadat vůbec stylově, i když kožichy jako takové stylové jsou. Při nakupování konkrétních kousků oblečení se také musíme dívat na barvy. Každému totiž sluší jiná barva. Zaměřme se nyní na ženy světlejší pleti a prozraďme si, jaké barvy sluší jim.  

Každému typu žen sluší něco jiného. Jiné oblečení sluší zrzkám, jiné zase brunetám, jiné blondýnkám. To samé platí i u barvy pleti. Světlejší pleť nemůže nosit příliš světlé oblečení, jako je pleťově růžová halenka nebo naopak světlounce žlutá barva. Zkrátka a dobře tato barva splyne s pletí a žena takto nevystoupí z davu.  

To samé platí i u příliš tmavých barev. V nich se zase žena zcela ztratí. Myslíme tím například sytě hnědou barvu nebo černou barvu, v níž ženy příliš světlé pleti nevypadají vůbec hezky.  

Jaké barvy mohou nosit ženy světlejší pleti? 

Nabízí se tedy otázka, jaké barvy mohou ženy světlejší pleti nosit. Obecně lze říct, že by se nemělo jednat ani o příliš tmavé odstíny, na druhou stranu ani o příliš světlé odstíny. Mělo by se jednat o zlatý střed – tedy o výraznější barvy, které nejsou ve svém nejtmavším odstínu.  

Příklad: Místo tmavé bordó barvy zvolte raději výrazně červenou barvu, která ženám světlé pleti bude krásně slušet. To samé platí i u žluté barvy – nevolte vybledlou žlutou, raději sáhněte po jasně kanárkově žlutém odstínu. V tom teprve zazáříte.  

S bílou nic nezkazíte 

I když je bílá nejsvětlejší barva, je zároveň výjimkou. Bílou mohou ženy se světlou pletí nosit, je dobré ji však zkombinovat s trochu výraznějším odstínem. Připomínáme, že kombinace černé a bílé není pro ženy světlé pleti příliš vhodná. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *