Zdravý styl

Proč vyzkoušet skupinovou psychoterapii?

Chodit k psychologovi na terapii není žádná ostuda. A je skvělé, že tuto činnost stále více propagují influenceři na sociálních sítích čili se tato poměrně intimní a choulostivá záležitost dostává více a více do povědomí. Zatímco někdo podstupuje terapie ze svého vlastního uvážení proto, že je toho na něj poměrně hodně, jiný si v minulosti sáhl na dno a aby zamezil podobným černým scénářům, dochází na skupinové psychoterapie, kde se může vypovídat. A věřte tomu nebo ne, skutečně to pomáhá. 

I když to vyžaduje hodně odvahy, aby se člověk svěřil se svými bolestmi a trápením, přesto jsou přítomný psycholog a lidé mající podobné problémy dostatečně silným pohonným motorem k tomu se svěřit. Navíc s sebou skupinová psychoterapie přináší řadu pozitivního, díky čemuž svůj prvotní strach také hravě zvládnete. 

Dostaví se úleva

Skupinové psychoterapie s sebou nesou řadu pozitivního, jak již bylo zmíněno. Myslí se tím například i úleva, která se dostaví v okamžiku, kdy člověk zavítá do místnosti plné lidí, kteří jsou na tom podobně. Dostaví se uvědomění, že člověk není v podobní prekérní situaci sám, což působí doslova jako balzám na duši. 

Lépe se poznáte

Vedlejším velmi pozitivním efektem skupinové psychoterapie je i to, že se lépe poznáte. Dozvíte se o sobě informace, o kterých jste možná ještě donedávna neměli ani zdání. Navíc mnoha sezení, zejména sezení anonymních alkoholiků, mají často edukační charakter, díky čemuž odhalíte své další stránky, o kterých jste možná do té doby neměli ani ponětí. 

Zlepší se komunikační dovednosti

Každý člověk ví, že komunikační dovednosti jsou dnes zapotřebí. Bohužel mnozí nemají prostor si je zlepšovat, což posléze může být tím důvodem, proč po odrazu ode dna nezískáte takovou práci, po jaké jste dlouhé roky prahli. Naštěstí díky skupinovým terapiím se vám komunikační dovednosti výrazně zlepší. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *