Bydlení

Rostoucí nábytek pro malé děti se jeví jako to nejlepší řešení 

Děti rostou jako z vody. Oblečení, boty, ale i hračky jako stavebnice z kostek se musí neustále obměňovat a vybírat nové. A tak je dobré, když spolu s dětmi roste alespoň nábytek, který jim vydrží třeba až do střední či do vysoké školy. 

Jaký nábytek může s dětmi růst? 

Základním vybavením už od narození je dětská postýlka. Na ní nesmí chybět zábrany na postel, které zamezí nebezpečným pádům. Naštěstí se dají pořídit i rostoucí postýlky, které dítěti vydrží klidně až do školního věku. Buď mají zábrany už vestavěné, nebo se na ni dají namontovat dodatečně a později odstranit. Jediné, co musíte měnit, je matrace. 

Když dítě začne chodit do školky a školy, jistě bude chtít mít svůj „pracovní“ koutek, kde si bude dělat úkoly nebo jen prohlížet obrázkové knihy. Sezení u stolu se zásadně projeví na držení těla a sedět na příliš malé či příliš velké židli není nic příjemného. Proto je vhodné rovnou pořídit rostoucí stoly s nastavitelnou výškou a úhlem sklonu a rostoucí ergonomickou židli, která se přizpůsobí tvaru zad. Taková sestava dětem mnohdy vydrží klidně až do dospělosti. 

Jak rostoucí nábytek vybírat? 

Vybírejte rostoucí nábytek bez nebezpečných ostrých hran a rohů. Postýlku budete muset dítěti nejspíš vždy přizpůsobovat sami, ale stůl a židle by měly disponovat natolik jednoduchým mechanismem, aby ho zvládlo obsluhovat i samo dítě. 

U jakékoliv investice na dlouhá léta je design podstatným faktorem. Pestrobarevný nábytek, který se líbí malému předškolákovi, u puberťáka jen těžko zaboduje. Volte tedy spíš neutrální barvy a nadčasové zpracování. 

Kvalita je samozřejmě asi nejpodstatnějším kritériem při výběru. Pokud plánujete, že nábytek s dítětem poroste třeba až do dospělosti, znamená to, že i za několik let musí zcela bezvadně plnit svou funkci. Nebojte se zkoušet, hledat recenze a ptát se obchodníka na všechny detaily. I když bude počáteční investice vyšší, několikanásobně se vám vyplatí. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *