Zajímavosti

Rozvoz jídla je v kurzu. Budují se i virtuální kuchyně

Když Českou republiku zachvátil nový typ onemocnění, musely se uzavřít prakticky všechny restaurace i hospody. Stravování uvnitř oblíbeného podniku se rázem stalo jenom snem, jehož splnění bylo bohužel v nedohlednu. Zatímco některé restaurace se rozhodly zaměřit se na výdejová okýnka, jiné se do své záchrany obuly naplno. Začaly se zavádět rozvozy jídel, což se později ukázalo jako důvod, proč tolik podniků nezkrachovalo. Obyčejné rozvozy jídel zachránily v době šířícího se koronaviru tolik podniků, které se díky tomu mohly později opět otevřít. 

Říká se, že všechno zlé je k něčemu dobré. A v případě koronaviru tomu není jinak. Řada restaurací nyní jenom děkuje za to, že nemoc přece jenom přišla k nám. Podniky se totiž odhodlaly k zavedení rozvozů, což je výdělečné i v současné době, kdy mohou mít podniky opět otevřeno. 

Začínají vznikat virtuální kuchyně

Kvůli nebo možná díky šířícímu se koronaviru se ve světě gastronomie stalo mnoho pozitivních věcí. Nejen, že se zavedl rozvoz jídel i v restauracích, které to vždycky odmítaly, čehož lidé často litovali, ale také se začaly konečně rozvíjet i projekty, jejichž vývoj byl v posledních letech odsunut do pozadí. Těmito projekty myslíme typy virtuálních kuchyní, které jsou například ve světě velice známé, ovšem u nás se jim nekladl prakticky žádný důraz. 

I když jsou dveře podniků dnes už otevřeny, stále lze říct, že současná doba restauracím zrovna dvakrát nepřeje. Restaurace se tak stále snaží hledat řešení či způsoby, jak zákazníky opět zaujmout a potěšit je. 

Virtuální kuchyně se rozjíždí

Rozvozy jídel jsou stále to, co je takovým tahounem restaurací a co se jim podílí na velkých obratech. Během karantény si lidé na dovoz jídla až před práh domu zkrátka zvykli a nechtějí se tohoto luxusu vzdávat. Restaurace tak hledají způsoby, jak zákazníky zaujmout, i když se zákazníci budou nacházet v pohodlí domova. Proto rozjíždí zmiňované virtuální kuchyně, které mohou českou gastronomii posunout zase o úroveň výš.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *