Bydlení

Proč investovat do LED osvětlení?

Při zařizování domácnosti většinou zapomínáme na jednu věc, a sice na osvětlení. Respektive osvětlení je to poslední, co vybíráme nebo nad čím přemýšlíme. A jelikož je výběr osvětlení až ten poslední krok, který děláme při zařizování domova, máme tendenci tento krok ošidit. Osvětlení tak často vybíráme naprosto bezhlavě. Bereme to první, co se nám namane, což je samozřejmě škoda. I osvětlení se podílí na celkovém vzhledu interiéru a i obyčejné osvětlení dokáže zkazit jinak dobře zařízenou místnost. Výběr osvětlení tak nenechávejte na poslední chvíli. Pakliže to na poslední chvíli nenecháte, nebudete litovat. 

Při výběru osvětlení vám budou nabídnuty dvě možnosti, a sice LED osvětlení a klasické osvětlení. Pro jaké byste se měli rozhodnout? Za nás vítězí LED osvětlení (například LED pásky mohou zdobit kuchyňskou linku). 

Proč investovat do LED osvětlení?

Proč doporučujeme právě LED osvětlení? Důvodů je hned několik! Sice je LED zrcadlo dražší než klasické osvětlení, ale na druhou stranu je to kvalitnější osvětlení. LED žárovky se pyšní až desetkrát vyšší účinností v porovnání s klasickou vláknovou žárovkou. V porovnání s lineární zářivkou je účinnost dvojnásobná. 

LED žárovky se také pyšní extrémně dlouhou životností. Věděli jste, že LED žárovky vydrží i několik desítek tisíc hodin, aniž by vám vypověděly svou službu? LED žárovky navíc umí přeměňovat elektrickou energii na světlo, nikoli na teplo, jak to dělají klasické žárovky, které znáte. 

Žádné toxické látky ani nízká odolnost

K dalším výhodám LED osvětlení patří to, že jsou extrémně odolné vůči nárazům, ale také vůči otřesům. Navíc neobsahují žádnou rtuť ani další toxické látky, což bezesporu oceníte. Co taktéž oceníte, že neustálé vypínání a zapínání nijak neovlivňuje jejich životnost. Nač nad LED osvětlením tedy stále váhat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *