Zajímavosti

Sedm tipů, jak dosáhnout dlouhých vlasů

Po čem touží ženy? Netouží po princi na bílém koni, jak si mnozí myslí, ale touží po dlouhých vlasech. Právě dlouhé vlasy jsou to, co bohužel řada lidí mít vůbec nebude, a to jen z toho důvodu, že se o vlasy špatně starají. Dlouhé vlasy potřebují dostatek péče a dostatek živin, přes to zkrátka nejede vlak. V případě, že chcete také dosáhnout dlouhých vlasů, máme navíc ještě dalších sedm tipů, díky nimž se zanedlouho budete moct chlubit dlouhou, bujnou hřívou, kterou vám leckdo bude závidět. 

Je však třeba uvést na pravou míru, že vám vlasy samozřejmě nevyrostou během pár týdnů, je to běh na delší trať. Existuje ale několik tipů, které vám vlasy výrazně prodlouží. 

Sedm tipů pro dlouhé vlasy

  1. Začněte si masírovat pokožku hlavy. Tím podpoříte růst vlasů. Ideální je masáž hned u kořínků, prsty tedy budou při masáži nejlepší společníci. Doporučujeme masáž hlavy provádět při umývání vlasů, nepoužívejte ale nehty, které mohou pokožku hlavy jen podráždit. 
  2. Přestaňte si umývat vlasy každý den nebo obden, začněte si vlasy umývat dvakrát týdně – to bohatě postačí. 
  3. Stop fénování, kulmování a jiným tepelným úpravám. Mokré vlasy nechte volně uschnout na vzduchu, neuškodíte jim takto. 
  4. Začněte si umývat vlasy studenou vodou. Horká voda totiž vlasům nedělá dobře, nemá ji ráda ani pokožka hlavy. 
  5. Začněte používat kvalitní produkty. Nekvalitní šampony, kondicionéry nebo stylingové produkty mohou vlasy jen poškodit. Doporučujeme značku Kérastase nebo Plantur 21. 
  6. Nikdy si nečešte mokré vlasy ani s nimi nikdy nechoďte spát. Způsobíte tím jen lámání vlasů. 
  7. Přestaňte si vlasy uvazovat do vysokých drdolů. Sice takové účesy vypadají dobře, ale dávají zabrat kořínkům vlasů. Kořínky se těžce perou s nepřirozeným směrem růstu, který najednou navolíte tím, že si uvážete vysoký drdol. Mohlo by dojít k přerušení růstu vlasů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *