Bydlení

Seznam prací na zahradě. Plňte jeden bod po druhém

Když už jsme se nadobro rozloučili s teplotami připomínající spíše začátek zimy než jaro, je třeba na zahradě vykonat všechny potřebné práce. Samozřejmě se sázením už lidé začali, mrazivá dubnová rána však nejednu rostlinku překvapila. Se sázením to však ani zdaleka nekončí, je třeba splnit i další práce na zahradě, které se k jaru neodmyslitelně pojí. Začněte s tím dříve, než přijde léto, během léta už budete mít zase trochu jiné starosti a věci na práci.

Každý majitel zahrady ví, jak náročné je starat se o zahradu. Přece jen zahrada vyžaduje mnoho péče, proto svou volnou sobotu využijte k tomu, že dáte zahradu do pořádku. Máme pro vás seznam prací, které je třeba na zahradě stihnout udělat. Odškrtávejte si jednu splněnou práci po druhé.

Seznam prací na zahradě

  1. Odstranit suché větve ovocných stromů a tím připravit ovocné stromy na další sezonu. Je třeba zbavit stromy větví, které jsou jen překážkou a které jsou už staré, aby na jejich místě mohly vyrůst větve nové, které budou plodit dostatek ovoce. Mohou pomoct třeba zahradní nůžky na větve.
  2. Zahradní nůžky na živý plot využijte ve chvíli, kdy budete chtít živý plot opět uvést do původního stavu. Pokud jste se k jeho stříhání zatím nedostali, napravte to.
  3. Posekejte trávník po dlouhých měsících bez sekání. Zahájíte tak sezonu, trávník budete s pomocí kvalitních zahradních sekaček udržovat v přijatelné délce.
  4. Vertikutujte trávník. Vertikutací zbavíte trávník obávaných mechů a plstí, navíc ho podpoříte v jeho růstu. To samé potom proveďte i na podzim, kdy ho tímto stylem zazimujete.
  5. S pomocí kypřičů půdy můžete kypřit i trávník, který tak bude daleko krásnější než trávník sousedův.
  6. Sestavte zase zahradní nábytek. Vezměte si na pomoc ruční nářadí nebo aku nářadí a opět sestavte lavičky, židle, stoly nebo třeba houpačky či podobný zahradní nábytek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *