Zdravý styl

Sirupy, které mít doma po celý rok. Doplní potřebné vitamíny 

Pít vodu z kohoutku je samozřejmě dobré, zejména pokud potřebujete dodržovat pitný režim. Ale věděli jste, že takovou obyčejnou vodu z kohoutku můžete trochu ozvláštnit například tím, že do ní nalijete domácí sirupy? Zázvorový sirup, rakytníkový sirup nebo smrkový sirup jsou nejen sladké, ale také velmi zdravé. Obsahují totiž všechny potřebné vitamíny a minerální látky, jež jsou společně nejen skvělou prevencí proti zdravotním neduhům, ale také umí od řady zdravotních problémů ulevit. 

Zázvor a citron dokáže nakopnout 

Zatímco v zimě potřebujete spíše pořádný příděl vitamínů, v létě zase chcete řádně osvěžit. V obou případech vám poslouží sirup ze zázvoru a citronu. Je velká škoda, že v českých domácnostech zázvor společně s citronem sídlí hlavně během zimy, jelikož tato kombinace dokáže ulevit od nepříjemného nachlazení. Mohou být součástí chlazených letních drinků a slíbit tak nejen osvěžení, ale i posílení imunitního systému.  

Smrk proti zahlenění 

Trápí vás například bolest v krku? Máte pocit, že na vás jde neoblíbená angína, která se v pozdějším stádiu neléčí jinak než antibiotiky? Je načase zasáhnout, a to co nejdříve. V tomto případě upřednostňujeme spíše smrkový sirup, který je velmi chutný, i když se to na první pohled nemusí zdát. Je sladký, plný vitamínů a dokonale odhleňuje, zároveň ulevuje od kašle.  

Mimochodem, smrk jako takový se využívá i při přípravě mnoha pokrmů, a to například obědů nebo večeří. Takzvaný smrkový olej je využíván dokonce v michelinských restauracích.  

Kopřiva nepálí, ale také uzdravuje 

Kopřivy se zejména během léta začínají hemžit zahradou a velmi často vyrůstají na místech, kde bychom je nejméně čekali. A to vede k jednomu scénáři – k popálení, které není příjemné, ale je zdravé. Ostatně sama kopřiva je velmi zdravá, konzumovat bychom ji měli například v podobě čaje nebo odvaru.  

Je ale pravdou, že existuje také kopřivový sirup, který osvěží každou sklenici vody. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *