Móda

Tipy, jak vybrat správné skate boty

Jelikož je skateboarding v současné době velice populární, mnozí rodiče chtějí svým dětem udělat radost chtějí jim koupit nové skate boty. Jenže otázkou je, jak správné skate boty vybrat. Přece jen dnes je nabídka této obuvi tak velká a pestrá, že výběr jednoho páru bot není snadný. Skate obuv je však obuv jako každá jiná, při výběru se musí kupovat přesná velikost, obuv nesmí tlačit, nesmí být nekvalitní, aby nedošlo k poškození páteře nebo k nepříjemným bolestem nohou. Na druhou stranu jsou zde věci, o kterých se musíte při koupi informovat.

Skate boty jsou známé svou pohodlností. Nosí se nejen při skatování, ale také se jedná o vhodnou volnočasovou až vycházkovou obuv. Jak jsme ale zmínili, je zde pár kritérií, která se musí brát v potaz.

Na co při výběru skate obuvi dbát?

V případě, že vybíráte skate obuv, musíte dbát na několik věcí. Musíte se zajímat o materiál, z jakého jsou boty vyrobeny. Jen materiál vám totiž prozradí, jak se budou boty udržovat či jak dlouho boty vydrží. Každý materiál má své pro i proti. Například syntetické materiály jsou sice nepromokavé, na druhou stranu jsou neprodyšné.

Kromě toho se musíte zajímat o podrážku. Ta by měla být to nejkvalitnější na botě, měla by být odolná proti otěru. Zajímejte se také o stélku nebo o spodkový materiál, čímž se rozumí podešev.

Při výběru skate bot se zajímejte také o způsob výroby, který se výrazně podílí na funkci bot. Ideální boty jsou ty, na jejichž výrobě se podíleli přední skateboardisté. Většinou se jedná o obuv dražší, ovšem do kvality by se mělo v tomto případě investovat.

Co může způsobit nekvalitní obuv?

Nekvalitní obuv může způsobit mnoho zdravotních potíží. Jak jsme zmínili, nejvážnějším problémem je poškození páteře. Kromě poškození páteře může dojít k jiným vážným onemocněním nohou. V případě nekvalitní obuvi si musí jejich nositelé zvyknout na otlaky, polámané nehty, mozoly či bolesti pat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *