Zajímavosti

Tipy pro čištění exteriéru vozu

Jednou za čas je dobré svůj vůz za dobrou práci, kterou odváděl, umýt zvenku i zevnitř. Duben je měsícem, který se považuje za nejlepší – v tuto dobu už pominula zima a nehrozí solení silnic, zároveň je dost teplo, abychom se do práce mohli pustit. Avšak nesprávné mytí vozu může způsobit skvrny a škrábance. Hodně vám může pomoci detailing kosmetika určená pro interiér i exteriér vozů, stejně jako speciální houby na mytí auta, které nepoškrábou lak.

Zaparkujte auto ve stínu

Při čištění auta není dobré, když stojíte na přímém slunci, protože teplo urychluje proces schnutí. To může vést k tomu, že na autě začnou vznikat nepěkné vodní skvrny. Také to může vést k tomu, že čisticí roztok zaschne dříve, než jej stihnete opláchnout.

Čištění pneumatik

Prvním krokem při čištění vozu je mytí pneumatik a disků. Od nich by se totiž mohla voda odrážet a ušpinit již omyté auto. Nejprve kola a pneumatiky omyjte a opláchněte. Na některých místech, kde jste právě myli, se mohou hromadit vodní skvrny. Tato místa nejsou příliš přitažlivá a může vám to přidělat práci navíc. Proto je dobré mýt jednu pneumatiku po druhé a hned ji vysušit, aby neschla na vzduchu. Na čištění pneumatik budete potřebovat jiný hadřík než na karoserii.

Opláchněte vůz

Prvním krokem je odstranění uvolněných nečistot. Připravte si dva kbelíky, jeden na čistící roztok, druhý s čistou vodou. Pro odstranění extra odolných nečistot je vhodná aktivní pěna na auto, která bezkontaktně uvolní silné znečištění. To vám usnadní práci a také ušetří lak vašeho vozu před případným poškozením, které by mohlo vzniknout drhnutím. Při mytí postupujte odshora dolů. Nejšpinavější je vůz obvykle spíše dole. Houbičkou neprovádíme krouživé pohyby, myjeme v liniích.

Sušení vozu

Pokud pracujete v horkém počasí, často oplachujte, aby se neobjevili vodní skvrny. K osušení vozu používejte speciální hadříky z mikrovlákna. Je možné, že jich budete potřebovat větší množství, protože vůz má velkou plochu k sušení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *