Zajímavosti

Tipy, rady a zajímavosti o Beskydech

Pokud přemýšlíte nad tím, že letos pojedete na dovolenou do České republiky, doporučujeme zavítat do Beskyd. Beskydy jsou krásné silně zalesněné pohoří, které je stále vyhledávanější a stále atraktivnější. Rozkládá se na území tří okresů, kterými jsou Frýdek-Místek, Nový Jičín a Vsetín. Sahají mimo jiné i na Slovensko a na Ukrajinu, což však zjistíte tehdy, kdy vyjdete na vrchol Lysé hory, odkud uvidíte nejen krásné Tatry, ale i Jeseníky. Lysá hora je jedním z hlavních turistických cílů a jedná se o nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. To však není to jediné, co vám o ní a o celých krásných Beskydech prozradíme.

Jak jsme zmínili, Beskydy jsou silně zalesněné pohoří, které se rozkládá na území tří okresů. Beskydy se pyšní mimořádně členitým hřebenem, který dosahuje délky až pětapadesát kilometrů. Co se týče beskydské hřebenovky, ta je náročnější a dosahuje až pětadevadesáti kilometrů.

Beskydy nejsou jenom o Lysé hoře

I když je zmiňovaná Lysá hora nejnavštěvovanější a nejvyhledávanější, není to ani zdaleka jediný vrchol, který můžete zdolat. Mezi další atraktivní masivy patří i Smrk či Travný, které lze zpozorovat z vrcholu Lysé hory.

Málokdo ví, že Beskydy jsou součástí flyšového pásma Západních Karpat a že na území chráněné krajinné oblasti Beskydy bylo až do nynějška objeveno třiatřicet jeskyní.

Kde se ubytovat?

Je však jasné, že všechny jeskyně či vrcholy neprojdete za den, proto se doporučujeme ubytovat v rekreačním centru Sepetná, kde se můžete ubytovat například v penzionu nebo v hotelu. K dispozici jsou i bungalovy nebo velice oblíbená chata.

Pokud by vám počasí nevycházelo, nemusíte věšet hlavu. Nudit se rozhodně nebudete. Rekreační centrum Sepetná nabízí zajímavé volnočasové aktivity, k nimž patří zejména plavecký bazén nebo wellness služby. Děti se mohou vyřádit na zdejším dětském hřišti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *