Zajímavosti

Jak ušetřit v Benátkách

Pokud přemýšlíte, kam se letos vydáte, doporučujeme Itálii. Je to místo, kde většina z nás byla, přesto ji nemá celou prozkoumanou. Pokud se vydáte do Itálie, máte na výběr, do jakého města zamíříte. Velice oblíbený je Řím, kde si můžete hodit minci do fontány di Trevi. Kromě Říma se jezdí do Pisy a samozřejmě do města módy – do Milána. Čím dál častěji se však jezdí do Benátek, což je krásné italské město, které se pomalu ale jistě potápí. Možná proto je tak hojně navštěvované.

Existuje hned několik míst na světě, která se potápí, proto je dobré je navštívit v co nejkratší době. Jedním takovým místem jsou Benátky, o kterých se ví, že se do padesáti let naprosto potopí, tedy zmizí z povrchu zemského. Pokud jste tedy v Benátkách doposud nebyli, doporučujeme se sem vydat. Jsou skutečně krásné, přesto velice drahé.

O Itálii se všeobecně ví, že je velice drahá. Mnozí lidé se těší z levných letenek, bohužel když se sem dostaví, zůstávají ohromeni cenami, na které narazí. Pojďme si proto říct pár fíglů, které nám pomohou něco málo ušetřit.

1) Choďte raději pěšky

I když je městská hromadná doprava v Benátkách oblíbená, přesto nepatří mezi nejlevnější. Choďte raději pěšky. Kamkoliv se dá dostat benátskými uličkami, stačí jenom chtít. Jedinou dopravu, kterou využijete, je lodní z letiště do Benátek, ale tím to všechno může skončit.

2) Složte se na vodní taxi

Víte, co je to vodní taxi? Je to přece gondola! Ale bohužel gondola stojí nesmyslné peníze. Za jednu jízdu gondolou zaplatíte osmdesát euro, ne-li sto. Cena se s příchodem večera zvyšuje. Málokdo však ví, že do gondoly může usednout až šest pasažérů, což znamená, že se můžete na toto vodní taxi s někým složit.

3) Vše si berte s sebou z kaváren a restaurací

O Benátkách se ví, že si připisují poplatky za to, že sedíte nebo jíte v restauracích či kavárnách. Raději si tedy berte s sebou vše, co si objednáte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *