Zajímavosti

Víte, jaké nemoci se u dětí vyskytují nejčastěji?

Děti jsou mnohem náchylnější na nemoci. Je to z toho důvodu, že se vyskytují častěji v kolektivu, který má slabý imunitní systém. Každý rodič by se měl snažit o to, aby dítě mělo imunitní systém pevný. Dá se dělat tolik věcí! Například můžete dítěti nechávat otevřené okno při spaní, aby se nevědomky otužovalo, můžete mu dávat na svačinky vitaminy, které ho taky krapet ochrání před viry a bakteriemi, které na děti číhají na každém rohu. Samozřejmě i přes ochranu viry a bakterie děti napadnou. Pojďme se tedy podívat na nemoci, které děti sužují nejčastěji.

Je zajímavé a zároveň zvláštní, že dospělí nejvíce čelí běžným nachlazením nebo nanejvýš chřipkám či angínám. Mnohdy si nějaká závažnější nemoc na dospělého člověka nepřijde. Bohužel závažné nemoci padají většinou na děti, což je potom obrovské trápení. Nejvíce nemocí se uchycuje na batolata, což je velice nebezpečné. Dítě mnohdy nemoc pocítí pozdě, navíc ani neumí říct, jak mu je či co ho bolí.

Pojďme se tedy podívat na ty nejběžnější choroby, které sužují malé děti či batolata.

Plané neštovice

U dětí se nejčastěji vyskytují plané neštovice. Odborníci a mnozí doktoři se však shodují na tom, že je lepší, když dítě trpí planými neštovicemi nyní, než potom v dospělém věku. Plané neštovice jsou vysoce nakažlivé onemocnění, přesto se může dostavit v životě jenom jedenkrát. Jedná se o klasické dětské onemocnění, které se projevuje drobnými puchýřky, které se rozprostírají po celém těle dítěte. Jsou většinou velice svědivé, proto se na ně nanáší mnohé oleje a mastičky, aby přestaly svědit.

Svědění se dá zamezit například klasickým dětským pudrem, ale taky to řeší podání antihistaminik. Neštovice řádí na těle dítěte zhruba čtrnáct dní.

Infekční průjmy

Velice se často se děti potýkají s infekčními průjmy. Pokud má dítě stolici víckrát jak třikrát denně, můžete si být jisti tím, že je to průjem. Jedná se o virovou infekci, jejíž inkubační doba bývá krátká (většinou dva, tři dny). Mnohdy dokonce trvá pár hodin.

Průjem by žádný rodič neměl podceňovat, protože mnohdy je to příznak jiné, závažnější nemoci. Vždy tedy v případě průjmu navštivte dětského lékaře, který vám podá veškeré informace o zdravotním stavu dítěte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *