Móda

Tři nejdražší pánské obleky světa

Pánové v dnešní době poměrně sledují to, co na sebe oblékají. Přece jenom šaty dělají člověka. Ženy si navíc zvykly utvářet názory dle toho, jak muž vypadá na první pohled. Pánové tak jednoznačně zabodují s obleky, které vždy říkají, že muž se umí elegantně obléknout a že je to pravý gentleman. Jestliže však doma žádný oblek nemáte, měli byste si ho jít koupit. Třeba se vám dokonce zalíbí nějaký z těch tří, které se řadí k těm nejdražším oblekům světa.

Asi žádný muž nebude chtít utrácet miliony korun za jeden jediný oblek, ale může se mezi námi najít takový blázen, který chce vynikat natolik, že si takový oblek koupí. Pojďme si proto říct tři pánské obleky, které se řadí k těm nejdražším vůbec.

• Zoot suit

Jedním z nejdražších obleků na světě je i Zoot suit. Jedná se o trochu extravagantní kousek, který pochází z éry proužkovaných obleků za druhé světové války. Dražil se před šesti lety v New Yorku a vydražil se za neuvěřitelné skoro dva miliony korun. Vyvolávající cena však byla pouhých patnáct tisíc korun, ale během dražby se dospělo až k této enormní částce, která ho dostala mezi nejdražší obleky světa.

Odhadovaná cena obleku byla původně „jenom“ 125 tisíc korun.

• Dormeuil Vanquish II

Další nejdražší oblek světa pochází z dílny rodinného podniku Dormeuil, který byl založen před více jak 170 lety. Jedná se o oblek Julese Dormeuila. Cena tohoto obleku se vyšplhala k necelým třem milionům korun. Podle všeho byl nabízen například králům nebo prezidentům, protože právě tito lidé byli hodni tak drahého obleku. Pokud se ptáte, proč je na první pohled naprosto obyčejný oblek tak drahý, tak je to proto, že je vyroben z těch nejvzácnějších textilií.

• Stuart Hughes Diamond Edition

A jednoznačně nejdražším oblekem světa je ten od návrháře Stuarta Hughese – Diamond Edition. Návrhář spojil své síly s dalším návrhářem, kterým byl Richard Jewels, a vytvořili spolu tak ten nejdražší oblek na světe. Navrhnutí a ušití trvalo více jak osm set hodin. Oblek se skládá z kašmíru, vlny a taky z hedvábí. Na tomto obleku však nejdete kupu diamantů, kterých je podle všeho zhruba 480.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *