Bydlení

Uklízíme domácnost podle vědců. Kolikrát co čistit?

Někdy si člověk říká, co asi dělají vědci, co aktuálně zkoumají, nad čím si lámou hlavu. Asi by nás nikdy nenapadlo, že nějaká skupina vědců se zabývá tím, co bychom doma měli čistit a jak často. Úklid patří k častým činnostem, na které si zkrátka musíme udělat čas. Podle vědců je úklid velice důležitý, v domácnosti se nám alespoň nemnoží bakterie ani se nevytváří plísně či nic podobného. Pokud se pustíte do úklidu domácnosti, nyní myslete na vědce, kteří zjistili, co bychom kolikrát týdně měli umývat, abychom žili v opravdu čisté a zdraví neškodné domácnosti.  

Jak často umývat kuchyňskou linku 

V kuchyni trávíme hodně času a bohužel se právě v kuchyni množí velká spousta bakterií a nečistot. V souvislosti s úklidem kuchyně se proto nabízí otázka, jak často bychom měli uklízet právě kuchyni, respektive nejčastěji používanou kuchyňskou linku?  

Kuchyňská linka je bezesporu to, co se používá v domácnosti denně. A stejně tak často bychom ji měli uklízet. Měli bychom každý den na kuchyňskou linku použít nějaký dezinfekční prostředek, který by zbavil linku bakterií a všech nečistot, které zanechají na kuchyňské lince potraviny, jež připravujeme k večeři a podobně.  

Jak často umývat mikrovlnnou troubu 

Co se týče mikrovlnné trouby, tu sice nepoužíváme denně, ale používáme ji hodně často. Proto bychom ji i častěji měli umývat a čistit. Mikrovlnnou troubu bychom měli čistit zhruba dvakrát týdně, a to opravdu důkladně. Ideálními pomocníky při úklidu mikrovlnky je voda s trochou octa.  

Jak často převlékat peřiny 

Aneb jak často měnit ložní prádlo. To je otázka do pranice. Podle vědců bychom ložní prádlo měli měnit jednou za čtrnáct dnů, a to za předpokladu, že se každý den sprchujeme a že každý den spíme v pyžamu. V opačném případě bychom měli ložní prádlo měnit klidně i každý týden.  

Jak často prát polštáře 

Polštáře během každého našeho spánku doslova trpí, proto bychom je minimálně jednou za čtvrt roku měli dát vyprat, vyčistit. Tím se stoprocentně zbavíme roztočů, kteří nám způsobují nepříjemné alergie. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *