Bydlení

Vy ještě ztrácíte čas vysáváním a vytíráním?

Nutnost podlahu vysát nebo vytřít se nejspíš brzo stane minulostí. To však neznamená, že kvůli vrstvě prachu a špíny zapomeneme na původní dekor podlahy. Naopak se bude podlaha lesknout a zářit, aniž bychom se skláněli nad kyblíkem s vodou. Za čistotu všech domácností budou nově zodpovídat roboti, kteří si už teď s úklidem poradí více než dobře.

Uklízet se bude v době, když nebudete doma

Pokud berete vysávání i vytírání podlahy jako relax, nejspíš nebudete z novinek na trhu příliš nadšení. Těmi novinkami máme na mysli robotické vysavače a vytírače, které už podle názvu vysají nebo vytřou vaši podlahu za vás.  Na trhu jich existuje celá řada a pro jejich pracovitost si je oblíbíte i vy. Robotický vysavač má své stanoviště, které slouží pro nabíjení. Z toho podle nastavení vyjede, zmapuje místnost a začne s úklidem. Když má hotovo, opět zajede na své stanoviště, kde se znovu nabije. Na robotických vysavačích je roztomilá jejich samostatnost. Stačí, že si je nastavíte na konkrétní hodinu a ony už se o úklid postarají za vás. Vám tak zůstane jen starost vysypat nádobku se smetím. Na podobném principu fungují i robotické vytírače, které vám nejenže posbírají smetí z podlahy, nýbrž vám ji i vytřou. Ždímání hadru  a manipulace s mopem se tak může stát minulostí.

Jak připravit domácnost na příchod robotického člena?

Dobrou zprávou pro všechny, kteří si chtějí domů pořídit robotické uklízeče je ta, že robotické vysavače a vytírače nebudou mít ke své práci žádné extra požadavky. Jediné, co by mohlo znamenat problém jsou překážky – vysoké prahy, koberce s dlouhými chlupy a další, které jim budou v práci překážet a kvůli kterým se nedostanou do dalšího pokoje. Důležité je proto umožnit robotům plynulou jízdu po místnosti – nenechávat na zemi bačkory a ponožky, případně malé hračky, na kterých by se mohly zaseknout. V takovém případě pak při příchodu z práce uklizeno mít nebudete a váš robot vám bude hlásit chybu.

A co vy? Ještě ztrácíte čas vytíráním a vysáváním?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *