Bydlení

Vybrat si kvalitní gril není věda. Jak na to?

Zatímco někdo grilovací sezonu ještě nezahájil, jiný má za sebou už několik úspěšných grilovacích večírků. Pokud spadáte do první skupiny, možná je na vině to, že zatím nevlastníte ten správný gril. Bez něj to zkrátka nejde. Nemusíte se však výběru ideálního grilu nijak obávat, není to žádná věda, i když nabídka na trhu obsahuje rovnou několik typů tohoto nejen letního společníka. 

Jaké existují typy grilů?

Ze všeho nejdříve si vyberte typ grilu, který chcete zakoupit. V tomto případě hraje roli nejen názor jedince, ale také to, jestli máte k dispozici zahradu nebo jenom balkon či jak velkou rodinu máte a podobně. 

Na trhu se nyní setkáte jak s grily na dřevěné uhlí, tak s plynovými modely a také s elektrickými grily. Oblíbené jsou v poslední době také keramické modely a takzvané peletové grily. Pokud bychom měli zmínit takové, které mezi sebou svádí neutichající boje, zmíníme pouze elektrické a plynové modely. Ty jsou mezi grillmany těmi top. Ještě se tedy v posledních letech do souboje přimíchává gril na dřevěné uhlí. 

Zodpovězte si několik základních otázek

Možná nyní nevíte, po jakém grilu sáhnout. Výše zmíněné typy modelů vám nepřinesly žádný nový pohled a stále s nejste jistí tím, jakému grilu dát přednost. Co by vám však mohlo v rozhodování dosti pomoct, jsou otázky, které si stačí zodpovědět. Těmi jsou:

  • Kde se bude gril používat? (Je rozdíl, zdali to bude na zahradě, na balkoně nebo v karavanu či na chatě)
  • Budete gril často převážet? (Například z důvodu častých dovolených nebo častého pobytu na chalupě)
  • Jak moc je pro vás pořizovací cena důležitá? (Je dobré si stanovit cenový strop, ale v případě touhy po kvalitním modelu by neměl hrát příliš velkou roli)
  • Máte rádi praskání ohně při grilování? (Takovou atmosféru neumí vykouzlit všechny modely grilů)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *