Bydlení

Výhody vlastní sluneční elektrárny na vaší střeše 

Systémy, které se do naší republiky dostávaly před několika desítkami let, používaly dnes již zastaralé výrobní i demontážní procesy. Co je dobré vědět o současné podobě fotovoltaiky?  

Ušetříte za elektrickou energii 

Těžko si již dnes dokážeme představit, že bychom běžně fungovali bez elektřiny. Vlastní sluneční elektrárna se nám postará o přísun dostatku energie pro pokrytí našich potřeb. Fotovoltaika je dnes velmi efektivní a jednotlivé panely mají vysoký stupeň využití. Fotovoltaická elektrárna na střeše tak zajistí energii zcela zdarma. Již nemusíte být odkázáni na stále se zvyšující ceny elektřiny ze sítě. Máte vlastní elektrárnu.  

Po celý rok stále stejná cena za elektřinu: nula korun 

Je jedno, jaké je zrovna denní či noční období, jaké jsou ceny u konkurenčních dodavatelů energie. Slunce od nás nevyžaduje vůbec nic a naše oběživo mu není k užitku. Za vlastní elektřinu, kterou společně pomocí fotovoltaiky vyrobíte, tedy nemáte žádné vysoké ceny, ani skryté poplatky. Veškeré své spotřebiče po celý rok zásobujete energií za nula korun.  

A co recyklace 

Životnost jedné fotovoltaické elektrárny přesahuje 35 let. Po ukončení této doby pomalu začíná klesat využitelnost jednotlivých panelů a jejich schopnost zpracovat energii ze slunce. Co nyní s nimi? Jednoduše je recyklujete. Dnešní materiály se již komponují tak, aby se celý systém dal spolehlivě rozpojit na jednotlivé prvky a recyklovat. Materiál se tak využije k další výrobě v rámci recyklačního procesu.  

Dostanete dotaci od státu 

Stát si moc dobře uvědomuje, že neustále se zvyšující ceny energií jsou pro mnohé z nás neúnosné. Dotační program Nová zelená úsporám vám pomůže vybudovat sluneční elektrárnu i na vaší střeše. Dostanete přitom dotaci až do výše 225 tisíc korun.  

Vlastní sluneční elektrárna se stane zdrojem čisté energie z přírody.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *