Bydlení

Jak zařídit předsíň v malém bytě? 

Předsíň většinou nepatří k místnostem, kterým bychom věnovali příliš pozornosti. Většina předsíní je příliš malá na to, abychom zde vymýšleli komplikované nábytkové kreace, a my v ní trávíme příliš málo času na to, abychom se snažili ji nějak vyšperkovat. Když ale bude předsíň vypadat útulně, budeme se po vstupu domů cítit hned lépe. 

Vybavení, které opticky zvětší prostor 

V předsíni nesmí chybět zrcadla, stejně jako v koupelně LED zrcadlo . Dokáží opravdové divy, nejen, že místnost opticky zvětší, ale dodají místnosti moderní ráz. Zrcadla navíc odráží i to málo světla, které do místnosti proniká nebo které vyzařuje umělé osvětlení. Navíc zrcadla nezabírají prakticky žádné místo. Velkým trendem jsou celé zrcadlové stěny po celé délce předsíně. 

Je jasné, že jeden obrovský lustr s tlumeným světlem v malé předsíni není to pravé. Naopak potřebujete prostor osvětlit co nejvíce a do všech koutů, aniž byste visutým lustrem opticky snižovali strop. Vhodná jsou přisazená bodová světla, která nezaberou žádné místo a vypadají velice moderně. Nesnažte se do prostoru zakomponovat lampičky nebo dokonce velké lampy, stejně jako jiné nepotřebné dekorace, budou jen zmenšovat u tak malý prostor. 

Správný nábytek 

V malé předsíni musíte dvojnásob zvážit, jaký nábytek zde opravdu potřebujete. A ten, pro který se rozhodnete, by měl být co nejskladnější nebo multifunkční. Rozhodně by neměl chybět botník, a to buď vertikální, nebo horizontální spojený s praktickou lavicí. Podle vašich preferencí a možností zvolte buď kovový věšák na kabáty, nebo menší šatní skříň, ideálně vestavěnou. 

Velkou změnu může přinést i změna podlahové krytiny. V předsíni je důležitá především odolnost a snadná údržba. Vsaďte na kvalitní dlažbu nebo laminát. Pomoci si můžete i malým koberečkem, který snadno vyperete. Malý prostor se opticky zvětší, když bude mít podlaha světle šedou, krémovou nebo bílou barvu, bohužel jsou tyto barvy obtížnější na údržbu. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *