Finance

Získejte peníze za svůj vůz co nejrychleji 

Prodej automobilu je dnes poměrně jednoduchá a častá záležitost. Ale to, jak rychle za své vozidlo získáte peníze, závisí na mnoha faktorech. Pokud vás netlačí čas, můžete si dovolit jen vyvěsit inzerát a na nejlepší nabídku počkat klidně pár měsíců, v opačném případě ale budete muset udělat něco navíc. 

Využijte výkupy 

Nejrychlejší cestou k penězům za ojetý automobil je využít výkup vozidel. Peníze za výkup auta získáte prakticky ihned po podpisu kupní smlouvy a samotný proces netrvá déle než pár dní. Pokud se s firmou dohodnete, můžete mít prodej automobilu „z krku“ už za pár hodin. 

Investujte do prezentace 

Spousta lidí vyfotí automobil tak, jak je. Buď z pohodlnosti, nebo kvůli obavě, aby přílišná péče nevypadala jako snaha něco zamaskovat. Jenže v případě inzerátů platí, že fotografie rozhoduje o tom, kolik lidí si nabídku vůbec rozklikne. Zajeďte s vozidlem do myčky, vyleštěte karoserii, odstraňte z kol bláto a ukliďte a vysajte i tu nejmenší skulinku v interiéru. Pokud nejste dobrým fotografem, klidně za nafocení někomu zaplaťte. Na potenciální zákazníky to bude působit tak, že bylo o vozidlo dobře postaráno. 

Mějte o svém voze přehled 

Připravte se na dotazy, které zájemci budou mít. Většinu z nich bude zajímat podrobná historie vozidla a jeho technický stav, proto se dobře informujte. Pokud budete schopní zájemci jasně a přímo odpovědět, šance, že o vůz projeví hlubší zájem, se zvyšuje. To samozřejmě neznamená nic zatajovat, závady přiznejte narovinu. Zároveň ale doložte veškeré opravy, servisní prohlídky a protokoly. 

Stanovte si přiměřenou cenu 

Je jasné, že za své auto budete chtít získat maximum. Se správnou prezentací můžete dosáhnout až o 20 % vyšší částky než bez ní. I pokud tuto cenu o něco snížíte, pořád získáte poměrně slušné peníze a zároveň rychlejší odezvu. Přiměřenou kupní cenu zjistíte tak, že si projdete podobné inzeráty a nabídky autobazarů a zprůměrujete ji s ohledem na najeté kilometry a technický stav. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *