Zdravý styl

Vyhýbejte se nachlazení po celý rok. Pijte zdravé šťávy

Také v hezkých jarních, teplých dnech může skolit nepříjemné nachlazení. Pokud není vaše imunita zrovna nejpevnější, zařaďte na svůj jídelníček ovocné zdravé šťávy, které vám pomohou dodat do těla potřebné vitaminy a které vám pomohou vyhýbat se nachlazení po celý rok.

Receptů na zdravé šťávy je na internetu hned několik. Záleží na vás, jaké šťávě dáte přednost. My jsme pro vás vybrali jen ty nejlepší smoothie, které vás nejen osvěží, ale které vás taky budou chránit před kašlem, rýmou či otravnou bolestí v krku. Zkusíte je ještě dnes?

Čerstvá šťáva č. 1

První skvělé smoothie, které vás bude chránit před nachlazením, případně vás z nachlazen dostane, je složeno z jednoho hrníčku pomerančového džusu, s nímž smícháte polovinu hrníčku citronové šťávy, polovinu hrníčku ananasu, jednu polévkovou lžíci medu, kousek zázvoru, polovinu čajové lžičky kajenského pepře, jednu lžičku kokosového oleje a čajovou lžičku černého bezu. Můžete přidat ještě trochu vody.

Pokud byste tento nápoj chtěli něčím zpestřit, můžete přidat i superpotravinu 21. století, tedy plod goji, dále arónii nebo například šípky.

Čerstvá šťáva č. 2

Druhým smoothie, které upevní vaši imunitu, se skládá z jednoho většího pomeranče, z 500g mrkve, z jednoho jablka, z poloviny citronu, z trochy vody a ze čtyř stroužků česneku. Opět vše rozmixujete a ihned pijete, dokud je šťáva čerstvá.

U obou šťáv platí, že je vhodné je zkonzumovat ihned, dokud jsou šťávy ještě čerstvé a dokud z nich nevyprchají všechny důležité látky a vitaminy. Navíc i u smoothie platí, že čím čerstvější je popíjíte, tím lepší chutnají, proto je zbytečně nedávejte do ledničky a ihned je vypijte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *