Bydlení

Jak vypadá vánoční domácnost?

Vánoce jsou ty nejkouzelnější svátky v roce. Každým rokem se na ně těšíme, každým rokem nás bohužel stojí víc a víc. Vánoční svátky jsou sice plné radosti, klidu a pohody, ale před vánočními svátky nás bohužel čeká stres a nestíhání. Nestíháme uklízet, nestíháme péct cukroví a nestíháme ani nakupovat vánoční dárky. Kromě toho nestíháme ani zdobit naši domácnost. Vánoční výzdoba k vánočním svátkům rozhodně patří, musí se přece hned na první pohled vědět, že Vánoce jsou tady!

Pokud letos nemáte sebemenší představu o tom, jak by měla vypadat vánoční domácnost, přinášíme vám pár tipů.

Vánoční domovní osvětlení

Základem vánoční výzdoby je vánoční osvětlení. Ozdobte si střechu nebo alespoň zábradlí u schodů vedoucí k vašim domovním dveřím. Pokud máte před domy keř nebo nějaký stromeček, sáhněte po světýlkách a obmotejte je kolem nich.

Girlandy

Každá domácnost by měla mít vyvěšené girlandy. Většinou je to umělá dekorace, aby vám nedělala nepořádek. Tuto girlandu si pověste například do výklenku v obývacím pokoji nebo si ji obmotejte kolem zábradlí na schodišti. Jak i budete mít obmotanou, trochu si ji přizdobte, a to do barev vašeho vánočního stromečku.

Adventní věnec

Součástí vánoční domácnosti je i adventní věnec, který máte na svém stole už od prvního prosincového víkendu. Mnoho lidí si na Štědrý den vyrábí naprosto nový adventní věnec, na kterém není ani jedna svíčka zapálená. Jiní si nechávají ten původní.

Vánoční hvězda

Na stole nebo na okně by neměla chybět vánoční hvězda. Tato květina je pro Vánoce typická, proto ji nezapomeňte koupit. Nestojí mnoho a budete se o ni muset starat jenom během svátků vánočních.

Jmelí

I když je to americká vánoční tradice, začíná se líbit i nám. Komu by se přece nelíbilo políbit se pod jmelím kdykoliv, kdy pod ním projdeme? Jmelí je proto taky součástí vánoční domácnosti. Pověste si ho, kam budete chtít. Můžete si ho dokonce ozdobit drobnou mašličkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *