Zajímavosti

Známá místa, která navštívit po nastěhování do Prahy

Rozhodli jste se žít v hlavním městě? Skvělé, přišli jste vstříc pracovním příležitostem i modernímu životu. Pokud však máte stěhování v Praze za sebou, můžete se vydat vstříc prvním procházkám. I když lidé navštívili hlavní město několikrát, stejně jejich první kroky směřují tam, kde to dobře znají a co je pro Prahu tak typické. Pojďme si tato známá místa vyjmenovat.

Pražský hrad jako nejrozšířenější hradní komplex v Evropě

Vaše kroky by měly po nastěhování směřovat kupříkladu na Pražský hrad. Typická pražská dominanta, která se tyčí nad hlavním městem snad z každé vyhlídky vám učaruje hlavně svou velikostí. Mluvíme o nejrozšířenějším hradním komplexu v Evropě a nabízí nejen vyhlídky, ale také mnoho výstav. Ty se samozřejmě během roku mění. Zatímco někdy jsou zde vystaveny korunovační klenoty, jindy například staré mince a bankovky.

K Pražskému hradu přiléhá známá Zlatá ulička, kterou navštivte v okamžiku, kdy zde budete také. Je krásná, zastavil se zde čas, což je přesně onen efekt, který v tomto moderním světě chcete cítit.

Vyšehrad aneb zapálit svíčku zemřelým

Obrazně naproti Pražskému hradu se nachází velmi působivý Vyšehrad, který také nabízí nádherné výhledy na Prahu. Pokud budete mít chvilku, můžete se sem vydat na krátkou procházku. Dopřát si zde skvělou kávu ze zdejší kavárny, případně zapálit svíčku těm, které jste měli rádi. 

Vyšehrad je totiž především hřbitovem, a to hřbitovem slavných. Svůj hrob zde má mnoho známých herců, spisovatelů, také politiků nebo jiných umělců.

Až nahoru na Petřín

A pokud se ohlédneme zas o kousek dál, uvidíme působivý Petřín, který se také doslova vyjímá nad Prahou. Jedná se o krásné místo, které slibuje vyhlídku, ale také dostatek zábavy na celé odpoledne. Než se totiž na Petřín dostanete (pokud půjdete pěšky), chvíli to trvá. Můžete však vyrazit zdejší lanovkou až na vrchol. 

Poté se zde nachází i zrcadlové bludiště, které však není atraktivní jen pro děti, ale milují ho i dospělí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *