Podnikání

Hrozí i vám syndrom vyhoření a jak se mu bránit?

Ať už podnikáte v čemkoliv, jste ohroženi nejen neúspěchem, ale také syndromem vyhoření. Ten, v případě že mu nevěnujete dostatečnou prevenci, může způsobit i váš bankrot. Jak se projevuje a co se dá proti němu dělat? A hrozí syndrom vyhoření i vám?

Syndrom vyhoření není nemoc, ale psychický stav

Možná, že kvůli němu strávíte celý den pod peřinou, ale nemoc jako taková to není. Syndrom vyhoření postihuje čím dál tím více pracujících lidí. A je jedno, zda jde o zaměstnance firem nebo podnikatele. Možná, že za vyšším povědomím o něm stojí jen větší odbornost i nižší ostýchavost postižených svou situaci řešit u psychologa či kouče. Ať tak či tak, jde o vážný psychický stav, který může položit na lopatky vás i vaše podnikání. Příčinou syndromu vyhoření je dlouhodobý stres, citové a mentální vyčerpání a týká se nejvíce lidí, kteří pracují s dalšími lidmi. Jeho hlavní součástí je fakt, že začnete pochybovat o smyslu vaší práce. Budete unavení a do ničeho se vám nebude chtít. Syndromu vyhoření předchází přílišný perfekcionismus, workoholismus, začáteční nadšení pro práci a další podobné stavy. A protože nikdy nevíte, kdy vás syndrom vyhoření přepadne, je lepší věnovat mu prevenci.

Budete se divit, jak snadná je prevence syndromu vyhoření

Budete se divit, jak snadná je prevence syndromu vyhoření. Podle odborníků si stačí udržovat dobré mezilidské a přátelské vztahy a také je důležité umět si odpočinout. Důležitý je také pravidelný pohyb a naučit se říkat ne. Ovšem hodně záleží na tom, v jakém stádiu syndromu vyhoření jste. Pokud jste v tom až po uši, je vždy lepší svěřit se do péče odborníka.  Tedy psychologa, který vám pomůže problém efektivně řešit.

Syndrom vyhoření může ohrozit i vás, bojujte proti němu už dnes vhodnou prevencí!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *