Zdravý styl

Jak přestat kouřit a nepřibrat ani gram

Kouření je ošklivý zlozvyk, kterému bohužel propadá stále více z nás. Důvodů, proč k němu sklouzneme je často jen to, že nám to chutná, jindy za vznik návyku může naše okolí. Ať už na samotném počátku vašeho kouření stálo cokoliv, nabízí se otázka, jak se zlozvykem zatočit. Jak přestat kouřit a nepřibrat ani gram? Toť otázka.  

Je totiž pravdou, že po ukončení začínáme přibírat na váze. Zvedá se nám apetit, najednou máme tendenci si vykouřené cigarety něčím nahradit, proto saháme po nějakém jídle, cukrovinkách či sladkých nápojích. Aby se ukončení zlozvyku za účelem prospívání zdraví nestalo spíše zabijákem štíhlé postavy, osvojte si několik tipů.  

Doplňujte vitaminy 

Odvyknutí si od návyku, který jsme praktikovali několikrát denně poslední dlouhá léta je náročné, a to jak pro vaši psychiku, tak pro vaše tělo. Je důležité ho podpořit na cestě za zdravějším životem, proto doplňte vitaminy, zejména pak hořčík a železo. S jejich pomocí se snadno vypořádáte například s nespavostí či velkou únavou, což jsou běžné jevy, které nastupují, pakliže se chcete dostat do zdravějšího stylu života.  

Hořčík se najde například v mandlích nebo sušeném ovoci, železo najdete zase v meruňkách, kukuřici nebo v luštěninách či krůtím masu.  

Nezapomínejte na pohyb a stravu 

Jak již bylo zmíněno, když se snažíme odvyknout si kouření, většinou hledáme nějaké alternativy, kterými je v tomto případě sladké a tučné. Abyste se vyvarovali nepříjemnému tloustnoucímu efektu, měli byste do svého denního harmonogramu dostat více pohybu a stravy. Vypěstujte si takový každodenní rituál v podobě nějakého cvičení nebo běhu a místo tučných a sladkých sáhněte raději po ovoci a zelenině.  

Místo alkoholu si dejte čerstvý džus, který vymačkáte ze zakoupených citronů a místo oplatku ke svačině si dejte hrst oblíbených oříšků.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *