Zdravý styl

Jak se liší běžecké boty do terénu a na silnice?

Žít zdravým životním stylem znamená, že se začnete také více hýbat. Nechcete přece jen neustále kynout nebo ano? Pokud měníte svůj životní styl na zdravý, prvním krokem je rozhodně změna vašeho jídelníčku. Do jídelníčku musíte přidat výživnější potraviny, ideálně superpotraviny, které vašemu tělu přinesou to, co jen málokterá potravina. Kromě toho musíte taky víc pít, i to je potřebné. Odvedete tak z těla tělu škodlivé látky. A nesmíte zapomenout na zmiňovaný pohyb. Ideální je třeba běh.  

Běh se stal podle průzkumů nejoblíbenějším sportem Čechů. Češi možná jsou rádi za to, že nemusí nic platit, mohou si navít vyběhnout na svou oblíbenou trasu kdykoli se jim zlíbí. Pokud však běháte nebo pokud chcete začít běhat, musíte mít k tomu adekvátní obuv.  

Pokud budete mít nekvalitní obuv, můžete se brzy dostavit bolest zad nebo také bolest nohou, která vás posléze odradí od dalšího běhu. Na běžecké obuvi tedy nešetřete. Před výběrem běžecké obuvi si však zodpovězte otázku, jestli budete běhat spíše v terénu nebo na silnici a cyklostezkách. Pro každou cestu je třeba jiný typ obuvi.  

Běžecká obuv pro terén 

Rozhodli jste se běžet spíše po polní cestě za domem? Doporučujeme si vybrat z modelů, které jsou určené právě pro běh do terénu. Vybírat si také můžete z nabídky trailové a krosové obuvi. Běžecká obuv do terénu je o něco vyšší než klasická silniční obuv, má hrubší podrážku a odolnější svrchní část. Boty dokážou díky své podrážce neutralizovat nerovnosti. Na druhou stranu je zde horší větrání obuvi a jsou trochu těžší. 

Běžecká obuv pro silnice a cyklostezky 

Pokud se rozhodnete zdolat nedalekou cyklostezku, doporučujeme vybírat z modelů, které jsou určené pro běh ve městě. Posléze je klidně můžete využít i na normální nošení. Jejich hlavní předností je univerzálnost, jsou použitelné případně v lehčím terénu. Jejich výhodami je to, že podporují odrazovou sílu, jsou velmi lehké, navíc tlumí nárazy. Jsou také prodyšné, pohodlné při běhu. Na druhou stranu jejich svršek není moc odolný vůči poškození. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *