Bydlení

Sedací vak do obýváku i do dětského pokoje. Jak ho vybrat?

Máte v obývacím pokoji málo místa? Nebo chcete dětem do dětského pokoje pořídit něco, na čem si budou moct číst nebo se učit? Nemusíte kupovat další křeslo, můžete koupit sedací vak, který využijí jak děti v dětském pokoji, tak vy v obývacím pokoji. Dokonce si ho můžete vytáhnout i na zahradu k bazénu, pokud si nemáte, kde venku sednout.  

Sedací vaky se staly v posledních letech obrovským trendem. Lidé za ně utrácí, kupují je svým blízkým i k narozeninám nebo pod vánoční stromeček. Přesto se najdou lidé, kteří se sedacími vaky setkávají nyní poprvé. A pokud jste po nich rovnou zatoužili, prozradíme vám, jak vybrat ten správný a ideální.  

Vybíráme podle materiálu 

Sedací vaky jsou vyrobeny z mnoha různých druhů textilií. Materiál je při výběru klíčový, ale ještě více klíčový je způsob využití vaku. Pokud je vak určený dospělému člověku, bude z jiného materiálu než tehdy, kdy je vak určený pro dítě. Stejně tak pokud máte doma domácího mazlíčka, vyberete si vak z jiného materiálu, než kdybyste domácího mazlíčka neměli. Nejčastěji se sedací vaky vyrábí z polyesteru, také z nylonu nebo z bavlny, manšestru či z plyše.  

Rozhodujeme se také dle výplně sedacích vaků 

Pokud se vydáte na lov sedacího vaku, překvapí vás, jaké různé výplně se mohou ve vacích skrývat. Nejčastěji jsou sedací vaky vyplněny kuličkami z polystyrenu, někdy jsou však vaky plněné vzduchem nebo přírodními materiály. Jelikož vak při používání ztrácí svůj objem, doporučujeme si koupit navíc třeba kuličky na doplnění, pokud kupujete sedací vak naplněný polystyrenovými kuličkami.  

Vybírejte také dle objemu vaku 

Co vak, to jiný objem. Malé do 250 litrů se velmi často hodí jen jako podnožky nebo sedátka pro děti, středí do 350 litrů jsou určené do menších prostor a sedět na nich může jen jedna osoba. Větší sedací vaky nad 400 litrů jsou už určené i pro dvě osoby a klidně na nich můžete i ležet. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *