Zajímavosti

Měsíční turistika vítá první turisty a vy nevíte, kam na dovolenou?

Pokud byste nevěděli, kam na dovolenou, můžete netradičně vyrazit na měsíc. Společnost Moon Express dostala v roce 2016 od amerických úřadů povolení k prvnímu komerčnímu letu. Ten se má uskutečnit v polovině tohoto roku. Jestlipak už mají první zájemci cestovní horečku?

Bali je už okoukané, teď se cestuje na měsíc

Cesty do běžných destinací se už nejspíš nenosí. Soudíme podle toho, že nyní jsou v kurzu cesty na měsíc a zpravidla už se jen čeká na to, aby situaci obhlédli první měsíční turisté. Ti za svou cestu, která se má uskutečnit už tento rok, zaplatili nemalé peníze, a proto nám nezbývá než doufat, že si za ten balík cestu pořádně užijí. No alespoň, že budou mít co vyprávět. Pokud byste se poté náhodou ocitli v jejich společnosti, fotky z Bali se ani neobtěžujte vytahovat.

Měsíční turistika je velký byznys

Pro společnosti, které se rozhodly své zákazníky vyvézt na měsíc to znamená hodně peněz. Inkasují totiž z více stran – nejen od nadšeného cestujícího, ale také od společností, které cestu sponzorují. A jak se ukázalo, měsíční turistika není jediným motorem toho všeho. Už dlouhou dobu se ví, že se na měsíci vyskytuje také nerostné bohatství, kromě jiného i hélium-3, které může být tady na Zemi využito jako nové palivo. Cesty do vesmíru i pro obyčejné lidi však nejsou úplnou novinkou. Naopak se velmi rozmáhají. Mnoho povyků způsobila i nabídka kontroverzní cesty na Mars. Pozor, i přesto že je jednosměrná, hlásí se o ni milióny nadšenců. Možná je to tím, že ji společnost Mars One plánuje až na rok 2022 a do té doby se může ještě leccos změnit.

Tak se zdá, že cesty do zahraničí, třebaže jakkoliv daleko, už se nenosí. Teď letí cesty do vesmíru a pokud už vás nebaví jen tak se povalovat na pláži, letenku na měsíc si můžete rezervovat už nyní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *