Zdravý styl

Jak změnit svého praktického lékaře?

Každý člověk má mít svého praktického lékaře, o tom není pochyb ani sporu. Pokud člověka něco bolí, pokud se necítí zrovna dobře, rázem jde k lékaři, který mu prozradí, co s ním je a není v pořádku. Mnozí lidé však nejsou spokojení se svým praktickým lékařem a touží ho změnit. Na to samozřejmě mají plné právo, jenže nejsou si jistí tím, jak na to.  

Praktického lékaře neměníme jenom v případě, že s ním nejsme spokojení. Pro změnu se rozhodujeme i ve chvíli, kdy jsme se přestěhovali nebo kdy stará lékař odešel do důchodu a rázem za něj nenastoupila náhrada. Najít vhodného náhradníka za něj není vůbec jednoduché, a tak vám prozradíme, jak postupovat a jak nakonec přijít k novému praktickému lékaři, který se o vás a vaše zdraví bude starat se vší úctou.  

Na co si dát pozor při výběru praktického lékaře 

Jak již bylo zmíněno, výběr praktického lékaře není nic snadného. Mezi námi se najde hromada praktických lékařů a ne všichni budou odpovídat vašim požadavkům. Nejdříve je třeba si dát pozor na to, jestli má praktický lékař smlouvu s pojišťovnou, aby vás jeho služby nepřišly draho. V ideálním případě si svého praktického lékaře nechte doporučit známými nebo kamarády, alespoň se výrazně sníží pravděpodobnost toho, že byste se nechali napálit. Také je dobré si nejdříve s daným lékařem promluvit, navštívit ho v jeho ordinaci. I ta vám prozradí něco málo o něm. Jaké je prostředí, v němž působí? Je místo čisté a jaké je zařízení čekárny? 

Jak vybrat správného praktického lékaře 

Pokud jste pevně rozhodnutí o tom, že si najdete jiného praktického lékaře, rozhodněte se pro takového, který vás bez připomenutí bude informovat o veškerých prevencích, na které máte nárok. Stejně tak se rozhodněte pro člověka, který bude přistupovat diskrétně k vašim zdravotním problémům a s nímž nebude komunikace na špatné úrovni.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *