Bydlení

Jak si zajistit v místnosti klid? Důležitou roli hraje kvalitní protihluková izolace

Máte hlučného souseda? To dokáže někdy opravdu potrápit. Přitom řešení nebývá většinou úplně jednoduché a domluva často nefunguje. Přesto se však můžete s těmito problémy vypořádat poměrně elegantně. Postačí při rekonstrukci myslet na kvalitní hlukovou izolaci, která dokáže odbourat celou řadu potíží. V našem článku se podíváme na to, jaké druhy hlukové izolace je vhodné aplikovat.

Základem je odhlučnění stěny

Stěny nás samozřejmě pro odhlučnění napadnou jako první. Nejčastěji se přes ně dostává hluk z okolních bytů. V současné době je na trhu celá řada technologií a materiálů, které si s tím dokáží do značné míry poradit. Pokud se tedy ptáte, jak na odhlučnění stěny, důležité je nejprve si přizvat odbornou firmu. Ta vám na základě vaší konkrétní situace doporučí efektivní odhlučnění. Pokud byste se totiž pustili do odhlučnění jen tak naslepo, mohlo by se stát, že bude proti eliminaci konkrétních hluků neúčinné. V zásadě však při odhlučňování stěn můžeme volit ze dvou typů konstrukcí. Jedná se o:

  • Kontaktní konstrukci
  • Bezkontaktní konstrukci

V případě kontaktní konstrukce je přistupováno k této variantě, pokud se snažíme zbavit se běžné hladiny hluku. Využívají se nejrůznější materiály a jejich tloušťky. Taková konstrukce dokáže být velmi tenká, a to už od 1,5 cm včetně sádrokartonu, ale také v tloušťce až 6,2 cm. U bezkontaktní konstrukce využíváme rovněž vzduchové mezery. Ta zvyšuje účinnost celé izolace, ale na druhou stranu nám izolace samozřejmě dále nabývá na tloušťce.

Důležité je také odhlučnění podlahy

Pokud máme odhlučnění stěny za sebou, není to zdaleka to poslední, co je potřeba udělat. Aby bylo odhlučnění skutečně komplexní, musíme myslet také na izolaci kročejovou. Na trhu existuje ověřená kročejová izolace, která využívá materiálů s nízkou dynamickou tuhostí. Výhodou této izolace je, že je nenáročná na prostor, protože tloušťka zde není tak důležitá jako vlastnosti tohoto odhlučňovacího materiálu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *